20 maja 2023

Otwarte zapisy do nowej edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera

Lista zgłoszeń do kolejnej, 23. edycji Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera została otwarta. Wyróżnienie przyznawane jest osobom, które wartości bliskie ks. Józefowi Tischnerowi – takie jak dialog, godność, solidarność – wcielają w życie, realizując je zarówno słowem, jak i czynem.

Do tej pory w gronie laureatów Nagrody znaleźli się między innymi: Barbara Skarga, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak, Ryszard Kapuściński, ks. Michał Heller, Wojciech Jagielski, Wacław Hryniewicz OMI, Henryka Krzywonos, ks. Tomáš Halík, Karol Modzelewski, Janina Ochojska, Wiktor Osiatyński, Jakub Wygnański, Jerzy Szacki, Łukasz Lamża, s. Małgorzata Chmielewska, Zbigniew Nosowski, Grupa Granica, warszawski Klub Inteligencji Katolickiej.

W 2023 roku, tak jak w roku ubiegłym, Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach: za myślenie wyrażone w książce lub cyklu publikacji, które stanowiłoby kontynuację Tischnerowskiego „myślenia według wartości”, oraz za działanie, czyli inicjatywy duszpasterskie lub społeczne kierujące się wartościami głoszonymi przez ks. Józefa Tischnera.

W tym roku kapituła wyłoni w każdej kategorii troje nominowanych, których nazwiska poznamy jesienią. Spośród nich kapituła wybierze następnie po jednym laureacie. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas Gali Nagrody w listopadzie br.

Zachęcamy do nadsyłania kandydatur do Nagrody. Na zgłoszenia czekamy do 20 czerwca 2023 roku. Prosimy wysyłać je na adres:  janas@znak.com.pl

Kinga Janas, Nagroda im. ks. J. TischneraWydawnictwo Znakul. Kościuszki 3730-105 Kraków

Więcej informacji na temat Nagrody oraz jej Regulamin znaleźć można na stronie: https://nagrodatischnera.pl/

Fundatorem Nagrody jest ERGO Hestia.


Informacje o Grupie ERGO Hestia

Grupa ERGO Hestia to pionier najbardziej innowacyjnych rozwiązań w sektorze ubezpieczeniowym. Od ponad trzydziestu lat pozostaje wiarygodnym i niezawodnym partnerem oferującym najwyższej jakości produkty i usługi. Co roku zapewnia ochronę ponad trzem milionom klientów indywidualnych oraz kilkuset tysiącom firm i przedsiębiorstw.

Grupę ERGO Hestia tworzą dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Nasze ubezpieczenia oferowane są pod czterema markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia powstało w 1991 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi osiągnęło pozycję największej firmy ubezpieczeniowej spośród powstałych w warunkach gospodarki wolnorynkowej w Polsce. Głównym akcjonariuszem spółek Grupy ERGO Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy ERGO International AG należący do największego reasekuratora, Munich Re.


nformacje o Grupie Wydawniczej Znak

Ufundowany w 1959 roku Znak zaczynał jako niezależna oficyna, powstała dzięki społecznej składce. Sześćdziesiąt lat później Znak to jedna z największych grup wydawniczych w Polsce. Wśród naszych Autorów znajdują się: Josif Brodski, Seamus Heaney, Patrick Modiano, J.M. Coetzee, Mario Vargas Llosa, Czesław Miłosz czy Wisława Szymborska. Tworzymy przestrzeń do dyskusji i prezentacji myśli ważnych, niejednokrotnie trudnych dla człowieka żyjącego w świecie sprzecznych wartości. Zawsze w naszych wyborach wydawniczych kierujemy się odpowiedzialnością, poszanowaniem dla tradycji i korzeni, które nas określają.

Każdego roku Znak wprowadza na rynek setki książek z Polski i z zagranicy. Publikuje autorów uznanych i nagradzanych, jak i debiutantów, którzy wzbogacają polską literaturę. Współpracuje z najlepszymi tłumaczami i redaktorami, angażuje się w akcje promujące czytelnictwo i kulturę. Książki Znaku odnajdują się w adaptacjach teatralnych, radiowych, filmowych, wydawane są za granicą, cytowane w podręcznikach, zdobywają najwyższe nagrody i wyróżnienia literackie, często wywołując burzliwą debatę społeczną.

Grupa Wydawnicza Znak to m.in. sześć prężnie działających imprintów wydawniczych, kreatywne i doświadczone zespoły redakcyjne i promocyjne, energicznie działające działy: handlowy, produkcji, prawny, księgowy, e-commerce i IT. Do Grupy Kapitałowej Znak należą również Wydawnictwo Otwarte, ecom Group (Woblink) oraz serwis Lubimy Czytać. Wielość podmiotów należących do Domu Wydawniczego Znak buduje naszą różnorodność i daje duże możliwości rozwoju.

W czerwcu 2021 roku funkcję prezeski Znaku objęła Dominika Kozłowska. Zarząd Znaku tworzą także: Dyrektor Generalna Sylwia Wcisło i Dyrektor ds. Planowania i Rozwoju Tomasz Gancarz.

[źr. https://tischner.pl/otwarte-zapisy-do-nowej-edycji-nagrody-znaku-i-hestii-im-ks-jozefa-tischnera/]

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022