25 maja 2023

Pamiętacie "Podróż Smokiem Diplodokiem"?

Prawa do "Diplodoka" zostały sprzedane firmie Signature Entertainment i - co za tym idzie - filmy mogą być emitowane na terenie Wielkiej Brytanii oraz w całej Europie przez Vertigo Films w Hiszpanii, Cinemundo w Portugalii, Pro Film w Bułgarii, Acme Film w krajach bałtyckich, Ads Service na Węgrzech i w Rumunii, Distri7 w krajach Beneluksu, Arthouse Traffic na Ukrainie i Njutafilms w Skandynawii.

Licencje na emisje oferowano również do Boxoo Entertainment w Korei i Wietnamie, Forefront Media Group w RPA, Front Row Entertainment na Bliski Wschód, Film House w Izraelu i Skeye Inflight Entertainment.

"Diplodok" osadzony jest w magicznym komiksowym świecie (pierwowzór stworzony przez Tadeusza Baranowskiego), którego fabuła toczy się wokół wyprawy tytułowego dinozaura w celu uratowania rodziców, którzy zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Doplodokowi towarzyszy Czarnoksiężnik i dwójka dziwacznych naukowców.  Bohaterowie napotykają na swojej drodze fantastyczne stworzenia i odwiedzają niesamowite miejsca. Komiksy sprzedały się w ponad 3 milionach egzemplarzy. Producentami są polska firma Human i czeska firma PFX.

Animacja znajduje się obecnie w fazie  produkcji, a niedawno zapowiedź zaprezentowano w  Cannes.

[źr. Screendaily.com]

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022