28 kwietnia 2023

"Pięć ran" - powieść, która zachwyciła Michała Nogasia!

Autorka snuje poruszającą opowieść o przełomowym roku z życia pewnej niezwykłej rodziny. Historię miłości, poświęcenia i codziennych prób ratowania bliskich, które z góry skazane są na porażkę.Premiera książki zaplanowana została na 17 maja 2023 roku.

 

Znakomicie skonstruowana powieść o człowieczeństwie.Tak prawdziwa, aż trudno uwierzyć, iż czyta się fikcyjną historię.

MICHAŁ NOGAŚ

 

O KSIĄŻCE I AUTORCE

 

Zwyciężczyni Center for Fiction Prize dla najlepszego debiutu oraz Rosenthal Family Foundation Award

Nominowana do PEN Hemingway Award i Andrew Carnegie Medal for Excellence

Jedna z powieści roku 2022 w zestawieniach NPR, Publishers Weekly, Library Journal, Booklist, Goodreads i Kirkus Reviews

 

W miasteczku Las Penas trwa Wielki Tydzień, kiedy szesnastoletnia Angel ucieka z domu matki do ukochanej babci, Yolandy, i ojca, Amadeo, którego praktycznie nie zna. Dziewczyna wie, że zjawia się pod ich drzwiami nie w porę. Jej ogromny brzuch sugeruje bowiem, że to już ósmy miesiąc.

Nikt nawet nie podejrzewa, że Yolanda zamierza tuż po powrocie z wakacji w Las Vegas zebrać swoją rodzinę przy jednym stole, podać im najlepszy świąteczny obiad w życiu, a następnie poinformować, że umiera na złośliwego guza mózgu.

Kirstin Valdez Quade, której opowiadania okrzyknięto na łamach „New York Timesa” arcydziełami, w swoim debiucie snuje poruszającą opowieść o przełomowym roku z życia pewnej niezwykłej kilkupokoleniowej rodziny.

Historię miłości, poświęcenia i codziennych prób ratowania naszych bliskich, które z óry skazane są na porażkę.

Ale może nie zawsze?


Kirstin Valdez Quade - zwyciężczyni nagrody Center for Fiction za debiut literacki oraz Rosenthal Family Foundation Award ufundowanej przez American Academy of Arts and Letters.

Jej debiutancka powieść Pięć ran znalazła się również w finale PEN/Hemingway Award, a także The Andrew Carnegie Medals for Excellence in Fiction and Nonfiction, Aspen Words Literary Prize oraz Lambda Literary Award.Autorka otrzymała dotychczas m.in. stypendium literackie Lannana, John Guare Writer's Fund Rome Prize od American Academy w Rzymie, Rona Jaffe Foundation Writer's Award, grant od Elizabeth George Foundation oraz stypendium Stegnera od Uniwersytetu Stanforda. Jej opowiadania ukazywały się dotąd m.in. w „New Yorkerze”, „New York Timesie” (gdzie okrzyknięto je mianem arcydzieł), „The Best American Short Stories” i „The O. Henry Prize Stories”.

 

Obecnie wykłada jako profesorka na Uniwersytecie Stanforda. 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022