27 września 2023

Piotr Kościelny "Szymek", Niesamowicie angażująca, mocna i wstrząsająca lektura (M. Waincetel) - premiera 11 października

Szymek

Piotr Kościelny

Premiera: 11 października 2023

 

gatunek: kryminał/sensacja

liczba stron: 416

format: 135 mm x 210 mm

 

audiobook: Mariusz Bonaszewski & Maciek Marcin Tomaszewski

(premiera 11.11.2023)

Piotr Kościelny potrafi z niezwykłym wyczuciem pisać o sprawach najtrud­niejszych – nietolerancji, przemocy, śmierci i żałobie. Szymek pozostaje w tym kontekście książką szczególną, kryminałem prowokującym, ale też wyjątkowo przemyślanym. Niesamowicie angażująca, mocna i wstrząsa­jąca lektura.

Marcin Waincetel, redaktor naczelny KulturaKryminalu.pl

 

 

Drogi Czytelniku,

Oddaję w Twoje ręce moją najnowszą powieść. Uważam, że jest ona ważna ze względu na temat, który porusza. Coraz więcej osób musi mierzyć się z nietolerancją i hejtem. Często się słyszy o problemach nastolatków z samoakceptacją. Młodzi ludzie boją się powiedzieć, jacy tak naprawdę są, jaka jest ich

orientacja seksualna, co lubią. Wstydzą się i obawiają tego, że staną się obiektem ataków ze strony rówieśników. Coraz więcej młodych ludzi na progu startu w dorosłość musi korzystać z pomocy specjalistów. Liczba prób samobójczych także budzi grozę.

Jako prywatny detektyw, instruktor samoobrony, a także jako człowiek wielokrotnie spotykałem się
z tym, jak bardzo łatwo jest kogoś wyśmiać, źle ocenić, urazić lub tak zwyczajnie nie zrozumieć.

Wy także pewnie macie w swoim otoczeniu kogoś, kto w Waszej ocenie jest „inny”, „dziwny”. Nie oceniajcie go, ale pozwólcie mu być sobą. Czasem jedno złe słowo lub gest potrafi a zniszczyć drugiego człowieka.

- Piotr Kościelny, Głogów 7.08.2023

 

Opowieść o nietolerancji, strachu i odmienności. Szare ulice miasta, brud, przemoc i młody chłopak szukajacy swojego prawdziwego ja. Wrocław, poczatek lat dziewięćdziesiątych. Piętnastoletni SzymonDąbrowski popełnia samobójstwo, rzucajac sie pod pociąg. Sprawa zostaje umorzona. Kilka dni pózniej jego starszy brat Tomek takżedecyduje się na radykalny krok i skacze z dachu wieżowca. Wtedy prokuratura wszczyna śledztwo.

Piotr Zmigrodzki – policjant borykający sie z problemem alkoholowym i demonami przeszłości – stara się ustalić przyczyny takiego postępowania braci. Komisarz kilka lat wczesniej popełnił błąd,

który doprowadził niewinnego człowieka przed oblicze kata, co odcisnęło piętno na jego psychice.

Do wydziału trafia młody policjant. Razem z doświadczonym komisarzem zaczynają powoli odkrywać okoliczności śmierci Dąbrowskich.

Czy śledczym uda się ustalić, co było powodem decyzji nastolatków?

Czy osoby winne samobójczej śmierci braci poniosą karę?

Czy przeszłość ponownie da znać o sobie?


Piotr Kościelny – pisarz, były prywatny detektyw, specjalista ds. bezpieczeństwa
i windykacji terenowej urodzony w 1978 roku. Instruktor samoobrony. Prowadził do niedawna biuro detektywistyczne na terenie Wrocławia i Głogowa.
Autor powieści z pogranicza kryminału, thrillera i sensacji, ceniony przez czytelników za mocne pióro i realizm. Miłośnik zwierząt, posiada dwa koty i psa rasy bokser.

Oficjalna strona: piotrkoscielny.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022