04 grudnia 2022

Podaruj najbliższym zaczytane prezenty!

Zbliżają się Mikołajki, więc czas pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Mamy na to jedną, niezawodną radę - KSIĄŻKI! Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, w których odnajdzie się każdy czytelnik i każda czytelniczka!Podążaj "Szlakami Polskich Parków Narodowych" i odkryj "Brakujące odpowiedzi".Jaki okaże się "Archetyp"? Przekonaj się, tylko uważaj na tajemnicze "Pasożyty"!Przeżyj "Powrót Debory", poznaj "Biskupa" i zanurz się w szkolnych opowieściach, "O zgrozo"!

Przed Wami przegląd tytułów, które ukazały się lub ukażą nakładem wydawnictwa Novae Res w najbliższym czasie! Jedno jest pewne - każda z tych książek zasługuje na uwagę i dostarczy wielu niesamowitych wrażeń.

 

Tytuł: „Szlakami Polskich Parków Narodowych”
Autorka: Izabela Kiwior
Rodzaj literatury: podróże
Data premiery: 23.11.2022

Kiedy idziesz tam, gdzie kieruje cię serce, zobaczysz znacznie więcej niż tylko piękno otaczającego cię świata

Kiedy kończy się jakiś ważny etap w życiu, postanawiasz wyruszyć w podróż. Chcesz na chwilę odpuścić, zmienić perspektywę, nabrać dystansu. Zupełnie jak Iza, która zaufała swojej intuicji i postawiła sobie bardzo konkretny – choć nieco szalony – cel: w dwa lata zwiedzić wszystkie parki narodowe w Polsce. Gdy podejmowała to wyzwanie, nie przypuszczała, że rozpoczęta wędrówka pozwoli jej odkryć to, co w życiu najcenniejsze… „Szlakami polskich parków narodowych” to książka udowadniająca, że dzięki obcowaniu z naturą można poznać nie tylko samego siebie, lecz także zbudować cenne relacje z innymi ludźmi. To również fascynująca opowieść o bogactwie przyrodniczym Polski, pozwalającym poczuć i docenić prawdziwą wolność.

 

 

 

 

 

 

 

Obraz zawierający
                             tekst Opis
                             wygenerowany
                             automatycznieTytuł: „Brakujące odpowiedzi”
Autorka: Katarzyna Chmiel
Rodzaj literatury: literatura erotyczna
Data premiery: 28.11.2022

Jeśli nie popełniasz błędów, nie nauczysz się, jak ich unikać

Gdy Stefania budzi się rano w swoim łóżku – ubrana tylko w męską bieliznę – nie potrafi przypomnieć sobie, co robiła poprzedniej nocy. Zakłada jednak, że ma to związek z przystojnym, nagim nieznajomym, który zaskakuje ją swoją obecnością w jej własnym mieszkaniu… Kiedy kilka godzin później ten sam mężczyzna pojawia się w agencji reklamowej – gdzie pracuje Stef – jako jeden z kontrahentów, kobieta już wie, że ich poprzednie spotkanie nie było przypadkiem. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że to pozornie niezaplanowane spotkanie wywoła lawinę wydarzeń, która może całkowicie zniszczyć jej życie. Co się wydarzy, kiedy na jaw wyjdą niewygodne fakty i historie z przeszłości, do tej pory będące dla Stefanii zagadką?

 

 

 

 

 

 

Obraz zawierający
                             tekst Opis
                             wygenerowany
                             automatycznieTytuł: „Archetyp”
Autor: Mateusz Smogór
Rodzaj literatury: kryminał
Data premiery: 28.11.2022

Demony przeszłości zawsze wracają. I zawsze w najmniej spodziewanym momencie.


Kozak od lat pracuje w policji jako detektyw śledczy. I choć nie wszyscy za nim przepadają, a stosowane przez niego metody docierania do prawdy budzą kontrowersje, nie sposób odmówić mu jednego: każde jego śledztwo kończy się sukcesem. Nikogo więc nie dziwi, że zostaje mu przydzielona jedna z najbardziej brutalnych i tajemniczych spraw ostatnich lat: morderstwa młodych kobiet, których ciała zostają w charakterystyczny sposób okaleczone. Sprawca wydaje się nieuchwytny – policjanci nie odnajdują żadnych śladów czy świadków mogących pomóc w śledztwie. Tymczasem ofiar przybywa, a w końcu znika również kobieta, która znaczy dla Kozaka więcej niż inne. Aby ją odnaleźć, detektyw będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i tajemnicami, które mogą położyć kres jego karierze. Czas zdecydowanie nie jest po jego stronie…

 

 

 

 

 

Obraz zawierający
                             mapa Opis
                             wygenerowany
                             automatycznieTytuł: „Pasożyty”
Autor: Wiktoria Miszczyk
Rodzaj literatury: fantasy
Data premiery: 1.12.2022

Nie zaczniesz czerpać z życia w pełni, dopóki nie poznasz prawdy o sobie

Andrew Collins jest feniksem – wyjątkową hybrydą czarodzieja, anioła, człowieka i elfa. Kiedy Chris, jego brat bliźniak, niespodziewanie odbiera sobie życie, dręczony koszmarami chłopak postanawia znaleźć odpowiedź na pytanie, co było przyczyną tej dramatycznej decyzji. Pierwsze kroki kieruje do przyjaciół Chrisa ze szkoły – pasożytów, czyli istot żywiących się uczuciami innych. W toku prowadzonego na własną rękę śledztwa poznaje półanioła Scotta, telepatę Vincenta, półnimfę Justine oraz zmiennokształtnego Mattiego. Wkrótce okazuje się, że Andrew też wykazuje pasożytnicze zdolności. Jak poradzi sobie z faktem, że każdy z nowo poznanych pasożytów opowiada inną historię związaną z Chrisem? Czy uda mu się dojrzeć w nich prawdę o śmierci brata?

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł: „Powrót Debory”
Autorka: Maria Erbel
Rodzaj literatury: fantasy
Data premiery: 1.12.2022

Gdy w miłość mieszają się demoniczne siły, nikt nie zdoła uciec przed swoją mroczną przeszłością

Debora od dłuższego czasu tkwi w związku z Raulem – w przeszłości gwałcicielem i satanistą. Mężczyzna postanawia odmienić swoje życie, więc wyrzeka się dawnych przekonań, poddaje egzorcyzmowi i staje się wręcz wzorowym katolikiem. Zakochani – ścigani nadal przez polski wymiar sprawiedliwości – ostatecznie osiadają na Tasmanii, gdzie otwierają kasyno. Debora ufa, że wszystko, co najgorsze, mają już za sobą. Jednak wkrótce dosięgną ich złowieszcze cienie przeszłości, które zażarcie pragnęli unicestwić. Kiedy Raula po raz kolejny pochłonie mrok, Debora stanie przed najtrudniejszym w życiu dylematem…

 

 

 

 

 

 

 

Obraz zawierający
                             tekst Opis
                             wygenerowany
                             automatycznieTytuł: „Biskup”
Autor: Adam Maksymilian Grzybkowski
Rodzaj literatury: fantasy
Data premiery: 2.12.2022

Jeden mroczny sekret może zrujnować nawet najlepiej zaplanowaną przyszłość

Magnusa von Rapparda, biskupa Akwizgranu – niezwykle ambitnego i charyzmatycznego duchownego – podziwiają zarówno wierni, jak i hierarchowie Kościoła. Jednak to nie ambicja i charyzma czynią go wyjątkowym… To moc uzdrawiania i czynienia cudów powodują, że kardynałowie właśnie biskupa z Akwizgranu wymieniają jako głównego kandydata do przejęcia schedy po schorowanym papieżu. Gdy umiera Benedykt XI, konklawe wybiera von Rapparda. Ten po objęciu Stolicy Piotrowej planuje krucjatę przeciw poganom, aby poszerzyć swoje zwierzchnictwo. Istnieje jednak coś, co nieustannie dręczy nowego biskupa Rzymu – zaginiony pergamin, który skradziono mu podczas włamania. Ktokolwiek wszedł w posiadanie tego osobliwego dokumentu, z pewnością nie będzie miał skrupułów, żeby wykorzystać siłę zawartego w nim sekretu. A wtedy rozpęta się prawdziwe piekło…

 

 

Tytuł: „O zgrozo! Opowieści szkolne”
Autorka: Maja Kacprzyk
Rodzaj literatury: literatura dziecięca
Data premiery: 5.12.2022

Szkolne życie potrafi przyprawić o zawrót głowy!

Cześć, mam na imię Agata i jestem uczennicą klasy 6 C. Klasy wyjątkowej. Opowiem Ci o nas. Jeśli tak jak ja nie lubisz nudnych lekcji i tylko dzięki koleżankom i kolegom wytrzymujesz w szkole, bingo – odnajdziesz w tej historii siebie! Poznaj szybką Asię, śpiącą Zośkę, rozgadanego Kazika, pomocnego Ryśka, Celę, która zawsze strzela focha i Kasię zakochaną na zabój w Adasiu – klasowym pupilku… Nie zabraknie też wyjątkowych nauczycieli, którzy z anielskim spokojem znoszą nasze najróżniejsze pomysły. Jestem pewna, że z wypiekami na twarzy będziesz czytać każdy rozdział, żeby dowiedzieć się więcej o naszych perypetiach. Nieraz wpadniemy w tarapaty, ale przecież taka jest szkoła – pełna wyzwań! Zatem chwytaj książkę i zmierzmy się z grozą szkoły wspólnie.

 

 

 

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022