13 lipca 2023

"Podróżniczek" – idealny towarzysz wakacyjnego wypoczynku (nowość wyd. Lemoniada)

Opowieść o małym ptaszku, który wykazał się dużą odwagą, o prawdzie i kłamstwach oraz o tym, że świat należy do wszystkich!

Podróżniczek, niewielki ptaszek, urwis, mieszka razem z rodziną w Pawim Oczku – pięknej krainie, w której bujna roślinność przybiera wszystkie odcienie zieleni. Są tam Szumiące Drzewa i Szalone Wodospady. A także tysiące, a może nawet miliony motyli! Pawie Oczko jest oazą szczęścia do momentu, gdy pewnego dnia... Złowrogi sęp, zwany Sępnikiem, podstępem przejmuje władzę, a wprowadzane przez niego rządy sprawiają, że kolorowe Pawie Oczko z każdym dniem blednie i pogrąża się w coraz większym smutku. Aby zyskać posłuszeństwo Krasek, Sępnik zabrania im opuszczania granic Pawiego Oczka. Zapomina jednak, że poza Kraskami żyje tam przekorny Podróżniczek.

Podróż poza granice tego, co jest znane, oraz napotkani tam nowi przyjaciele dają początek wielkim zmianom. Czy Podróżniczek znajdzie sposób, aby uwolnić Pawie Oczko ze szponów Sępnika?


AUTORKA: ANNA ŚLIWIŃSKA – właścicielka szuflady pełnej niewydanych rękopisów. Miłośniczka waty cukrowej i gdańskich tramwajów. Mieszka w niewielkiej wsi pod Warszawą, gdzie zawodowo pracuje jako fizjoterapeutka. Autorka baśni Fingal i Aileen. Opowieść o sile przyjaźni oraz komiksu dla dzieci Przygody i draki alpaki Kaki.

ILUSTRATORKA: MAŁGORZATA MASŁOWIECKA – autorka ilustracji do ponad dziesięciu książek, w tym także do baśni Anny Śliwińskiej Fingal i Aileen oraz napisanej przez siebie powieści dla dzieci pt. Detektyw Szukajło i zaginiona foka. Mieszka w Białymstoku, gdzie wychowuje dwie córki, dwa koty i psa oraz niestrudzenie ujarzmia ogród.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022