17 kwietnia 2021

Polska w czołówce najmniej empatycznych narodów na świecie!

"- Tu jest Polska - [...]- Powtórz tę nazwę głośno i z dumą, bo tak się nazywa miejsce, w którym umrzesz..."

- Andrzej Pilipiuk, "Srebrna Łania z Visby"

Najmniej empatycznym krajem - na podstawie badania przeprowadzonego przez naukowców Michigan States University - była Litwa, a za nią Wenezuela, Estonia, Polska i Bułgaria. Co ciekawe, siedem z dziesięciu najgorszych to kraje Europy Wschodniej.

Kraje o wyższym poziomie empatii charakteryzowały się również wyższym stopniem ugodowości, sumienności, emocjonalności, samopoczucia, kolektywizmu i zachowań prospołecznych - w zasadzie przeciwieństwem narodu psychopatów (chociaż te zależności są zdecydowanie bardziej złożone). Nie dziwi też, że kobiety okazały się znacznie bardziej empatyczne niż mężczyźni.

Do najbardziej empatycznych nacji zalicza się (i tu można się zdziwić): Ekwador, Arabię Saudyjską, Peru, Danię, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Koreę Południową, Stany Zjednoczone, Taiwan, Kostarykę i Kuwejt.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022