Typewriter with quote by flannery o'connor.
26 czerwca 2026

Polski Forrest Gump rusza przez Amerykę

„Biegiem przez USA. Niezwykła historia polskiego Forresta Gumpa” autorstwa Tomasza Sobani i Adriana Kowarzyka.

Już w sobotę 27 czerwca Tomasz Sobania zakończy swój historyczny bieg przez Stany Zjednoczone, wieńcząc jedną z najbardziej niezwykłych wypraw sportowych zrealizowanych przez Polaka. To doskonała okazja, by poznać historię człowieka, który udowadnia, że największe granice istnieją przede wszystkim w naszej głowie.

Tomasz Sobania, nazywany polskim Forrestem Gumpem, przebiegł wszerz całe USA. W ciągu 139 dni pokonał 125 maratonów, mierząc się z kontuzjami, wyczerpaniem, kaprysami pogody i własnymi słabościami.

„Biegiem przez USA” to szczera opowieść o determinacji, odwadze i realizowaniu marzeń, które początkowo wydają się niemożliwe do spełnienia. Autorzy pokazują kulisy niezwykłej wyprawy, ale również drogę, jaką trzeba przejść, by uwierzyć w siebie i nie poddać się mimo kolejnych przeciwności.

To książka dla wszystkich, którzy szukają motywacji do działania, inspiracji do przekraczania własnych granic i dowodu na to, że wytrwałość potrafi zaprowadzić człowieka znacznie dalej, niż sam się spodziewa.

Premiera książki odbędzie się 29 czerwca.


Czy marzenia mają swoją granicę?

Tomasz Sobania udowadnia, że jedyną prawdziwą granicą jest ta, którą stawiamy sobie sami. W książce Biegiem przez USA. Niezwykła historia polskiego Forresta Gumpa czytelnicy poznają niezwykłą opowieść człowieka, który postanowił przebiec Stany Zjednoczone wszerz, zamieniając pozornie niemożliwe marzenie w rzeczywistość.

Jeśli biegniesz po marzenia, nie zatrzymuj się. Zaczęło się niepozornie. Skończyło na przebiegnięciu Stanów Zjednoczonych. Tomasz Sobania, biegacz  ekstremalny z małego śląskiego miasteczka, wkręcił się w ten sport przypadkiem, bo często musiał gonić uciekający pociąg do szkoły. Dziś nazywany jest polskim
Forrestem Gumpem.

Uwierzył w coś, co dla innych było czystym szaleństwem i najpierw przemierzył Polskę, potem Europę, aż w końcu przebiegł wszerz całe USA. W ciągu 139 dni pokonał 125 maratonów, walcząc z kontuzjami, zmęczeniem, pogodą oraz… własnymi demonami. Ta książka to szczera opowieść o jego zmaganiach, determinacji, pragnieniach i bolesnych upadkach. Historia, która pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, a człowiek niesiony wiarą w sukces może osiągnąć więcej, niż myśli.

To ja. Tomek Sobania. Gość, który przebiegł przez USA. Dzisiaj mam dwadzieścia siedem lat. Ta książka ma uchwycić właśnie ten moment mojego życia – po dziesięciu latach wypraw w Europie i USA. Jeśli więc bierzesz ją do ręki, przygotuj się na ostrą jazdę bez trzymanki. To nie będzie zwykła opowieść, bo ja nie jestem zwykły.

Jestem marzycielem, jestem sportowcem, jestem człowiekiem, któremu ciągle mało.

Książka autorstwa Tomasza Sobani i Adriana Kowarzyka jest inspirującą opowieścią o przekraczaniu granic - zarówno tych wyznaczonych na mapie, jak i tych, które sami sobie narzucamy. To historia dla wszystkich, którzy potrzebują motywacji do działania, szukają odwagi do realizacji marzeń lub chcą przekonać się, jak wiele można osiągnąć dzięki wytrwałości.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub Suppi

  

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022