13 września 2022

Powieść detektywistyczna najlepiej smakuje jesienią

Znalazła miłość korespondując z więźniem osadzonym w celi śmierci. Potem ślad po niej zaginął. Czy Jessice Shaw uda się ją odnaleźć?

Sprawa zaginięcia nie powinna stanowić wielkiego wyzwania dla prywatnej detektyw Jessiki Shaw. W końcu szukanie osób zaginionych to coś, co wychodzi jej najlepiej. Kiedyś nawet udało jej się odnaleźć… samą siebie. Ale tamta sprawa to już przeszłość i ten konkretny przypadek wcale nie jest prosty. Zresztą, trzeba przyznać, że niewiele prostych przypadków wymaga interwencji prywatnego detektywa.

Christine Ryan rozpaczliwie próbuje odszukać przyjaciółkę z dzieciństwa, Veronicę Lowe. Veronica zniknęła w tajemniczych okolicznościach ponad piętnaście lat temu, krótko po urodzeniu dziecka, którego ojcem był osadzony w celi śmierci, okryty złą sławą seryjny morderca Travis Dean Ford. Kiedy Jordana, wdowa po Fordzie, zostaje zamordowana w ten sam sposób co jego ofiary, Christine obawia się, że Veronicę i jej córkę może wkrótce spotkać ten sam los. O ile w ogóle jeszcze żyją…

Odkrywszy, że zarówno Veronica jak i Jordana należały do Klubu Samotnych Serc, zrzeszającego kobiety pragnące korespondować z więźniami, Jessica zdaje sobie sprawę, że musi odnaleźć Veronicę zanim zrobi to zabójca. Jednak w trakcie śledztwa zaczyna odnosić wrażenie, że ją samą też ktoś śledzi. Travis od lat nie żyje. Kto więc poluje na “samotne serca”?


„Samotne serca” to kolejna książka z cyklu o prywatnej detektyw Jessiki Shaw, która przemierza kraj swoim samochodem, żyjąc w motelach, a najbliżej położone puby traktuje jako swoje tymczasowe biura. Odważna, bezkompromisowa, niepoddająca się, gdy napotka trudności. Jedna jej z pierwszych spraw dotyczyła poszukiwania zaginionego dziecka, którym okazała się… ona sama.

Kolejne śledztwo polegało na uratowaniu przed wyrokiem kobiety skazanej za zabójstwo, do którego się przyznała, choć nie pamiętała. Niestety, dowody świadczyły przeciwko niej. I wreszcie trudna sprawa, której wyjaśnienie wymagało od Jessiki wiele determinacji. Próbowała wyjaśnić tajemnicze zniknięcia kobiet przy autostradzie przecinającej pustynię. Kontynuowała swoje dochodzenie nawet wówczas, gdy zlecający jej postanowili zrezygnować z jej usług.
Teraz znów działa po omacku, gdyż znów tropy, które podejmuje szybko się urywają…

O autorce:

Lisa Gray pisze od lat, jako członkini Press Association i redaktorka działu książek w „Daily Record Saturday Magazine”. Obecnie pracuje jako dziennikarka w „Daily Record” i „Sunday Mail”. Droga bez powrotu to trzeci tom świetnie przyjętej serii o prywatnej detektyw Jessice Shaw. Dotychczas w Polsce ukazały się jej książki: We mgle (2020), Ukryte (2021) i Bez powrotu (2021)

Więcej o autorce na www.lisagraywriter.com

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022