23 marca 2023

Powieść najchętniej ekranizowanego autora kryminałów! "Spirala" Igora Brejdyganta - zapowiedź.

26 kwietnia 2023 swoją premierę będzie miała błyskotliwa powieść kryminalna Igora Brejdyganta pt. Spirala. Kolejna powieść autora "Szadzi", "Paradoksu", "Rysy" i niedawnych "Sierot" to książka wpisująca się w trend thrillerów z silnymi postaciami kobiecymi. Angażująca, skłaniająca do podjęcia dyskusji, osadzona w aktualnych realiach powieść, która propozycje ekranizacji otrzymała na długo przed premierą. 

 

"Wciągająca!I jak wszystkie najciekawsze książki, ta również skończy się za szybko.Co za filmowa postać, z wielką chęcią zobaczyłabym jej losy na dużym ekranie.Igor zdecydowanie potrafi pisać kobiece bohaterki, a do tego rozwiązanie wątku kryminalnego było cudownie zaskakujące."

OLGA BOŁĄDŹ

 

O KSIĄŻCE

Kto stracił już wszystko, zapomina, 

czym jest strach.

Wywołana przez zakazany związek iskra radości, za którą tęskniła latami. Tyle wystarczyło, żeby Dominika Stawecka, idealna żona szanowanego ministra, zawsze racjonalna i poukładana, złamała wszystkie zasady, którym do tej pory hołdowała. Jej romans z Aleksandrą – choć skazany na tragiczny finał – sprawia, że przez jakiś czas ze szczęścia unosi się nad ziemią.

Nie ma nawet pojęcia, że przyjdzie jej za to zapłacić najwyższą cenę.

Wkrótce polityczni wrogowie jej męża dowiadują się o zdradzie i po kolei los odbiera jej wszystko, co drogie. Jedna po drugiej giną kolejne osoby z jej najbliższego otoczenia, a Dominika wpada w spiralę kolejnych, coraz dotkliwszych zdrad, aż w końcu zapomina, czym jest strach.

Ta kobieta nie cofnie się przed niczym, aby ocalić tych, których kocha najmocniej.


Igor Brejdygant, autorka zdjęcia: Marta Machej

 

Igor Brejdygant – scenarzysta, pisarz, reżyser, fotograf i aktor. Autor powieści kryminalnych: „Paradoks”, „Szadź”, „Rysa”, „Układ”, „Wiatr” i „Sieroty”. Współautor serii opowiadań inspirowanych prawdziwymi historiami „Opowiem ci o zbrodni”, na podstawie których realizowany jest program telewizyjny emitowany przez Crime & Investigation Polsat. Scenarzysta m.in. „Prostej historii o morderstwie”, „Erynii” i „Matki”. Seriale na podstawie jego prozy: „Szadź” i „Rysa” były nominowane do Orłów.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022