21 października 2022

Poznaj historię legendarnych Celtów!

Przed LeBronem Jamesem, przed Lakersami Kobiego i Shaqa, przed Chicago Bulls Jordana byli jeszcze oni: Boston Celtics. I Larry Bird.

Zawodnicy dorabiający między sezonami, hale gęste od papierosowego dymu i liga zagrożona bankructwem. NBA lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w niczym nie przypominała marki, którą dziś zachwycają się miliony fanów na całym świecie. Kiedy więc Dan Shaughnessy dołączył do redakcji sportowej „Boston Globe”, nie przypuszczał, że będzie świadkiem rewolucji. Boston Celtics prowadzony przez Larry’ego Birda, Kevina McHale’a i Roberta Parisha - to ekipa trzykrotnie sięgająca po mistrzostwo. Widowiskowa gra przyciągała na mecze tłumy fanów, wspominających złotą erę Billa Russella. 

Dan Shaughnessy to dziennikarz sportowy "Boston Globe" oraz współautor książek baseballowych z listy bestsellerów "New York Timesa". Kiedy nie pisze, zapewne ogląda mecz Red Soxów rozgrywany na Fenway Park. Czternastokrotny laureat nagrody dla dziennikarza sportowego stanu Massachusetts. Mieszka w Bostonie wraz z rodziną.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022