17 stycznia 2024

Poznaj historię miejsca naznaczonego skomplikowaną teraźniejszością. „Jerozolima. Nowa biografia starego miasta" – premiera 15.02.

Poza głównym szlakiem, z dala od hałaśliwego tłumu zwiedzających, którzy pielgrzymują do najważniejszych punktów kultu religijnego, odnaleźć można to, co tak naprawdę jest jądrem Jerozolimy. Esencją miasta przesiąkniętego historią i naznaczonego skomplikowaną teraźniejszością.

 

Jak napisał Massoud Hayoun, autor When We Were Arabs: A Jewish Family's Forgotten History :

„Fenomen. Teller zręcznie splata historię, politykę oraz doświadczenie, aby zaoferować wielowymiarowy klejnot, olśniewający i precyzyjnie oszlifowany. Często filozofuje, a jego praca rezonuje poza fizycznymi granicami miasta i jego najbardziej widocznymi cechami – okupacją i zorganizowaną religią. Ta książka jest równocześnie uniwersalna i intymna, zarazem przyjemna i przejmująca”.

Matthew Teller w swojej jerozolimskiej biografii:

  • przedstawia palestyńskie i żydowskie społeczności Starego Miasta,
  • zwraca uwagę na indyjskie i afrykańskie wspólnoty, na kulturę grecką, ormiańską i syryjską, a także ubogie rodziny romskie i mistyków sufickich,
  • omawia źródła świętości Jerozolimy i idee – często zaskakująco świeckie – które ukształtowały życie w jej murach,
  • oddaje głos ludziom należącym do tego miejsca,
  • odkrywa głębię i kulturową różnorodność serca Jerozolimy.

 

Odkryj prawdziwą historię Jerozolimy, miasta będącego w ciągłym konflikcie, poznaj jej mieszkańców, skrywających ogromny dorobek kulturowy, dowiedz się o przeszłości, o której nie miałeś pojęcia.

 

Premiera książki Jerozolima. Nowa biografia starego miasta już 15 lutego 2024.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022