25 sierpnia 2023

Premiera “Rytuału krwi” - książki, w której fantastyka jest tylko dodatkiem

Już 25 sierpnia premierę będzie miała książka “Rytuał krwi”, autorstwa Eweliny Wyspiańskiej-Trojniarz, która wydana została nakładem wydawnictwa BookEdit. To pierwsza część trylogii, która oczarowuje przygodami i zaprasza do mrocznego świata, gdzie zemsta jest tylko jednym z motywów. Autorka zaprezentuje swój debiut literacki podczas zbliżających się Dni Fantastyki, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 25-27 sierpnia. Książka odznacza się innowacyjnością w procesie wydawniczym, gdyż do stworzenia grafik wykorzystano sztuczną inteligencję oraz generator AI.

„Rytuał krwi” to więcej niż tylko fantastyka. To także historia o przebudzeniu, przyjaźni, poszukiwaniu własnej tożsamości i walce o równość kobiet w świecie rządzonym męską ręką. Autorka, bazując na znanych strukturach gatunkowych, tworzy swój własny, unikalny świat pełen autentycznych, wręcz heroicznych, ale i pełnych słabości postaci. Dynamiczne wydarzenia utrzymują czytelnika w ciągłym napięciu, a wyrazisty język, jakim posługuje się główna bohaterka, oraz subtelny humor pozwalają na spojrzenie na tę historię z przymrużeniem oka.

  • Stworzony w mojej książce świat pełen jest nawiązań do takich utworów, jak “Wiedźmin” oraz “Władca pierścieni”. Można powiedzieć, że stanowią one dla mnie “drugi dom”. Użyłam też motywu “burzenia czwartej ściany”, którego humorystyczne walory uważni widzowie mogą znać z filmu “Deadpool”. Zabiegi te dają poczucie, jakby pierwszoosobowa narratorka opowiadała swoją historię, ubarwiając ją komentarzami bardziej z pozycji obserwatora niż centrum wydarzeń. Źródłem inspiracji dla postaci głównej bohaterki jest natomiast Viconia DeVir z gry RPG “Wrota Baldura”. Z wierzchu wydaje się oschła, ale zyskuje przy bliższym poznaniu, do czego zachęcam - mówi autorka książki “Rytuał krwi”, Ewelina Wyspiańska-Trojniarz.

Mroczne przygody podszyte żądzą zemsty

Ewelina Wyspiańska-Trojniarz zaprasza czytelnika do świata zamieszkałego przez ludzi, krasnoludy, elfy i niziołki. Główna bohaterka, Evi’Deth, to prawdziwa drowka z krwi i kości, która wierzy w to, że w górskiej jaskini ukrywają się dwaj ostatni przedstawiciele jej rasy. Po tym, gdy w nagłym przerażeniu odkryła zwłoki swojego towarzysza, napędzana jest żądzą gniewu wobec tych, którzy dokonali zbrodni. W związku z tym wyrusza na niebezpieczną wyprawę mającą na celu ich odnalezienie. Kieruje nią odwaga, niezłomność i gotowość, by udowodnić, że nie warto stawać na jej drodze.

  • Moim zamiarem było to, aby główna bohaterka stała się symbolicznym głosem kobiecej determinacji. Dlatego też przyświeca jej poszukiwanie sprawiedliwości w świecie chaosu, demistyfikacja ułudy i fałszu oraz przestroga przed pochopnym ocenianiem innych. Podczas swojej wędrówki Evi’Deth dojrzewa, zdobywa wiedzę o sobie i zaczyna rozumieć, co jest naprawdę istotne. Odnalezienie swoich korzeni? Swojego miejsca na świecie? A może zadbanie o to, co ma tu i teraz? Zostawiam w tym miejscu mały znak zapytania - dodaje autorka.

Ilustracje w wykonaniu sztucznej inteligencji

Książka wyróżnia się jakością wydania, co z pewnością docenią fani gatunku. Przyjemna dla oka oprawa graficzna przeplatana jest barwnymi, stworzonymi przy pomocy sztucznej inteligencji ilustracjami, co stanowi ciekawe urozmaicenie.

Zainteresowani książką czytelnicy będą mieli okazję do spotkania autorki dokładnie w dniu premiery książki, 25 sierpnia, podczas Dni Fantastyki we Wrocławiu. W trakcie tego wydarzenia Ewelina Wyspiańska-Trojniarz wystąpi z prelekcją.

Patronami medialnymi książki wydanej w BookEdit są portale: wtonacjikultury.pl, dlastudenta.pl, nakanapie.pl oraz Radio Aktywne. Książka będzie dostępna w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce. Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.evideth.pl.


Ewelina Wyspiańska-Trojniarz - jak sama o sobie mówi, jest żywym przykładem tego, że chcieć, to móc. Na co dzień zajmuje się zarządzaniem projektami branży IT. Jest też pasjonatką coachingu, spełnia się, pomagając ludziom w rozwoju. Po godzinach zanurza się w świecie fantasy, który jest jej drugim domem. Chętnie wciela się w różne postacie w ramach cosplay. Wytchnienie daje jej medytacja.

 BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022