14 marca 2024

Premiera książki „Most nad wzburzoną wodą” Marcela Woźniaka, autora „Egzekutora”, „Rzeźnika z Lyonu” i trylogii kryminalnej „Powtórka”, „Mgnienie” „Otchłań”

W tej grze liczy się każda sekunda

Prosta sprawa przerodziła się w najgorszy koszmar życia Jana Sambora. Teraz policjant musi rozwikłać tajemnicę, która doprowadziła do zrujnowania jego kariery. Kluczem do zagadki jest nieuchwytny strzelec, od którego wszystko się zaczęło. Czy stróż prawa zdąży go schwytać, nim sam zginie z rąk nieprzewidywalnych gangsterów?

Najnowsza książka Marcela Woźniaka to więcej niż kryminał, to pełen napięcia wyścig z czasem.

Sprawa, która na początku wydawała się prosta, szybko zmienia się w mroczny koszmar: niewidzialny człowiek ze snajperską precyzją zabija córkę gangstera, a wina spada na policjanta, Jana Sambora. Zakończone całkowitą porażką śledztwo sprawia, że media i opinia publiczna wieszają na nim psy, a przełożeni odsuwają go od obowiązków służbowych. Od tej pory myśli o niemożliwej do rozwiązania zagadce i martwym dziecku prześladują Sambora na każdym kroku. Jest on przekonany, że to koniec jego kariery i spokojnego życia w Toruniu. Nie wie jeszcze, że już wkrótce będzie musiał zmierzyć się nie tylko z prześladującymi go wizjami, lecz także z kolejną brutalną zbrodnią. Wraz z odkrywanymi faktami na jaw wychodzą szemrane interesy, w które zamieszana jest stacja telewizyjna. Brudna prawda skrywa się jednak głęboko pod powierzchnią... Na domiar złego Sambor zdaje sobie sprawę, że w tej grze nikt nie jest bezpieczny – nawet on sam.

Zegar śmierci tyka, więc liczy się każda sekunda.

Czy Sambor zdąży złapać zabójcę, zanim gangsterzy złapią jego?

– Jesteś otoczony, policja! Nie zdążył się przyjrzeć podejrzanemu, bo sylwetka niespodziewanie otworzyła z broni krótkiej ogień. Kule rozbiły reflektory auta i znów zapadła ciemność. Ból przeszył głowę Sambora, skulił się na ziemi, jak rażony piorunem.

Czy Jan Sambor wygra wyścig z czasem? Przekonaj się, czytając najnowszy thriller Marcela Woźniaka!

 

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zaczytani i jest dostępna w sprzedaży
 


O autorze

Mariusz Woźniak – pisarz i dziennikarz, doktor nauk humanistycznych. Autor pierwszej biografii Leopolda Tyrmanda, w gronie Books From Poland 2020 Instytutu Książki z biografią Tyrmand. Pisarz o białych oczach. Twórca opowiadań kryminalnych i powieści wojennych Egzekutor i Rzeźnik z Lyonu. Stworzył trylogię kryminalną Powtórka, Mgnienie i Otchłań o detektywie Leonie Brodzkim. Kontynuacja tej serii z Janem Samborem, Most nad wzburzoną wodą, jest jego dziesiątą książką.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022