11 lutego 2023

Premiera "Sznyty" Adam Widerski

Mieszkańcy Łodzi nie będą mogli już spać spokojnie!

Wydawało się, że koniec 2020 roku okaże się niezwykle łaskawy, zwłaszcza że podkomisarz Adrian Perg wraz z partnerami – nieokiełznanym aspirantem Iwanem Brzostkiem oraz analityczką starszą sierżant Natalią Merc – rozwiązali sprawę tajemniczych morderstw bezdomnych mężczyzn.

Nic bardziej mylnego. A wszystko za sprawą kartki z drastyczną dziecięcą rymowanką, znalezionej za szybą samochodu Adriana Perga. Głupi żart miejscowej młodzieży? Szybko okazuje się, że nie, gdyż taka sama treść została wyryta na ciele zamordowanego chłopca. Natomiast okaleczenia i sposób odebrania życia przyprawiają wszystkich o ciarki. Kto mógłby być takim zwyrodnialcem, aby na ciele dziecka pozostawić liczne sznyty…? Odkrywane ślady tworzą całkowity zamęt w głowach łódzkich funkcjonariuszy. Główni podejrzani zmieniają się jak w kalejdoskopie. A może rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki? Kim tak naprawdę jest zabójca? Czy rzeczywiście popełnił zbrodnie doskonałe?

- Dlaczego?

Pytanie go zaskoczyło, szczególnie zadane tak niewinnym i piskliwym głosikiem kilkuletniego chłopca. Po raz pierwszy spotkał się z czymś takim. Nie musiał się długo zastanawiać nad odpowiedzią. Była tylko jedna.
- Bo sprawia mi to przyjemność.


O autorze:
Z wykształcenia historyk i nauczyciel w dwóch łódzkich szkołach podstawowych. Jego pasją jest sport, a najbardziej piłka nożna. Uwielbiam czytać, szczególnie kryminały, thrillery czy horrory. Właśnie w nich znalazł inspirację do napisania debiutanckiej powieści kryminalnej Odwyk, której akcję osadził w swoim rodzinnym mieście Łodzi. Książka zebrała bardzo dobre recenzje od czytelników. W grudniu 2020 roku audiobook znajdował się w TOP 10 bestsellerów Empiku w kategorii - kryminał, sensacja, thriller. W maju 2022 roku ukazała się druga powieść autora – Proroctwo, polecana przez takich autorów jak: Krzysztof Bochus,
Anna Klejzerowicz, Kinga Wójcik, Michał Śmielak, Anna Rozenberg czy Edyta Świętek.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022