04 stycznia 2024

Premiery stycznia - Wyd. Jaguar

-  Bogobójczyni  - międzynarodowy bestseller i sensacja TikToka. Mrożący krew w żyłach thriller fantasy od Hannah Kaner - mroczny i nieprzewidywalny. Pierwszy z trzech tomów epickiej odysei, prowadzącej do krainy pełnej pułapek i okrucieństwa.

Davenportowie - zabawna, romantyczna opowieść osadzona w Chicago z przełomu wieków. Krystal Marquis, zainspirowana prawdziwą historią, w barwny sposób opisuje walkę o prawa człowieka, ambicje młodych kobiet, podążających własnymi ścieżkami i wielkie aspiracje. Miłośnicy Bridgertonów i serialu Pozłacany wiek będą zachwyceni.

Trzymaj się - ta przełomowa książka Niny LaCour, autorki "Trzymaj się", to niezwykle emocjonalny i szczery zapis pierwszego roku w życiu Caitlin po samobójstwie przyjaciółki.

Afterglow - druga po Golden Boys część cyklu Phila Stampera, autora znakomicie przyjętego The Gravity of Us. Historia pełnej emocji i ambitnych planów przyjaźni czterech queerowych chłopaków, w której nie brakuje słodkiego romansu, wielkich marzeń i radosnej afirmacji życia.

Minecraft. Pamiętnik 8-bitowego (wojownika) poszukiwacza przygód - światowa premiera długo oczekiwanego siódmego tomu bestsellerowej serii dla miłośników gry Minecraft Cube Kida. Kilka milionów sprzedanych egzemplarzy w kilkunastu krajach! Uwaga! Tylko dla odważnych i żądnych przygód!

Let Me Love You - wyczekiwana kontynuacja Let Me Know Zuzanny Wólczyńskiej - romantycznej, ciepłej i bezpretensjonalnej opowieści o wielkich powrotach, dawnych urazach i emocjach, nad którymi trudno zapanować. Dwójka przyjaciół z dzieciństwa i miłość, która spadła na nich jak grom z jasnego nieba - czy Bee i Noah odnajdą się w związku na odległość i nie zatracą kruchej, intymnej bliskości, która znów ich połączyła?

 

10 stycznia

Bogobójczyni
Cykl: Upadli bogowie, t. 1.
Hannah Kaner
Nie jesteś tu mile widziana, Bogobójczyni.
W krainie, w której król zabronił oddawania czci bogom, bogobójcy i bogobójczynie mają pełne ręce roboty.
Jedna z nich, Kissen, jest wytrawną i bezwzględną łowczynią złych bóstw. Wspomnienie krwawego mordu, dokonanego przed laty na jej najbliższych przez wyznawców bogini ognia, daje jej siłę do codziennej walki.
Elogast, weteran wielkiej bitwy z bogami i przyjaciel monarchy, porzucił stan rycerski, żeby wieść spokojne życie w ustronnym miejscu i zapomnieć o wojennych koszmarach. Nie będzie mu to jednak dane. Znowu będzie musiał chwycić za miecz.
Losy tych dwojga splotą się za sprawą pewnej dziewczynki, dziedziczki wysokiego rodu, która straciła dom i bliskich, oraz jej towarzysza – bożka niewinnych kłamstewek.
Wszyscy czworo mają do wypełnienia swą osobistą misję. Wyruszają zatem na pełną niebezpieczeństw wyprawę do zrujnowanego miasta Blenraden, gdzie wciąż mieszkają ostatni dzicy bogowie.

Davenportowie
Cykl: Davenportowie, t. 1.
Krystal Marquis
W 1910 roku Davenportowie są jedną z niewielu czarnoskórych rodzin o ogromnym bogactwie i statusie w zmieniających się Stanach Zjednoczonych, a swój majątek zawdzięczają przedsiębiorczości Williama Davenporta, byłego niewolnika, który wiele lat temu założył Davenport Carriage Company. Teraz Davenportowie żyją w otoczeniu służby, kryształowych żyrandoli i niekończących się przyjęć, odnajdując swoją drogę i miłość - nawet tam, gdzie nie powinni.
Olivia, piękna starsza córka Davenportów, jest gotowa spełnić swój obowiązek, wychodząc za mąż za właściwego, zdaniem rodziców, kandydata… dopóki nie spotka charyzmatycznego lidera praw obywatelskich Washingtona DeWighta. Młodsza córka, Helen, jest bardziej zainteresowana naprawianiem samochodów niż zakochiwaniem się - chyba że w zalotniku swojej siostry. Amy-Rose, przyjaciółka z dzieciństwa, która została pokojówką sióstr Davenport, marzy o otwarciu własnego biznesu i poślubieniu jedynego mężczyzny, którego poślubić nie może - brata Olivii i Helen, Johna. Ale najlepsza przyjaciółka Olivii, Ruby, również ma na oku Johna Davenporta, choć nie może utrzymać jego zainteresowania... dopóki presja rodziny nie zmusi jej do intrygi, by zdobyć jego serce, tak jak ktoś inny zdobywa jej zainteresowanie.
Zainspirowana prawdziwą historią C.R. Pattersona i jego rodziny, Davenportowie to opowieść o czterech zdeterminowanych i pełnych pasji młodych czarnoskórych kobietach, które odkrywają w sobie dość odwagi, by kierować własną ścieżką życia - i miłości.

 

17 stycznia

Trzymaj się
Nina LaCour
Tamtego wieczoru Ingrid powiedziała do Caitlin: „gdzie ty, tam i ja”. Ale nazajutrz ta obietnica okazała się nieaktualna, ponieważ Ingrid odeszła.
Po samobójstwie Ingrid Caitlin czuje się jak sparaliżowana, nie potrafi odnaleźć się w nowym życiu, ledwo je rozpoznaje. W życiu pozbawionym sztuki, śmiechu, muzyki i radości, które dzieliła z najbliższą przyjaciółką.Ale Ingrid coś po sobie zostawiła. Za pomocą słów i rysunków udokumentowała w swoim dzienniku bolesne pożegnanie.
Caitlin odbywa podróż po ostatnich dniach Ingrid i powoli przepracowuje niewypowiedzianą stratę, by na koniec odnaleźć nadzieję.

Afterglow
Cykl: Golden Boys, t 2.
Phil Stamper
Po wakacjach, które odmieniły ich życie, czwórka przyjaciół rozpoczyna ostatni rok szkolnej nauki.
Gabriel jest podekscytowany założeniem w szkole pierwszej grupy wparcia dla osób LGBTQ+, a jego wakacyjna miłość zaczyna zmieniać się w coś innego…
Heath po raz pierwszy od lat czuje się bezpiecznie, ale ponieważ jego przyszłość zależy od stypendium baseballowego, każdy trening staje się źródłem stresu… Reese jest zdeterminowany, aby kontynuować karierę w obszarze mody, ale jego kreatywność prowadzi go w nieoczekiwanym kierunku, którym nie jest jeszcze gotów podzielić się z otoczeniem… Sal chce spróbować swoich sił w polityce, szczególnie w polityce lokalnej. Po rozmowie z ciotką jest gotowy na zupełnie nową drogę...
Gdy zbliża się koniec szkoły, a chłopcy przygotowują się do wejścia w prawdziwy, dorosły świat, staje się jasne, że ich przyjaźń już nigdy nie będzie taka sama. Czy uda im się znaleźć sposób na pozostanie w kontakcie i jednocześnie na realizację swoich marzeń?

 

18 stycznia

Pamiętnik 8-bitowego (wojownika) poszukiwacza przygód
Cykl: Minecraft. Tom 7.
Cube Kid
Oto siódmy tom bestsellerowej serii "Pamiętnik 8-bitowego wojownika”, która zabiera czytelników do dziennika Runta, młodego mieszkańca wioski Minecraft, który marzy o zostaniu wojownikiem Minecrafta!
Znany i lubiany Runt, wieśniak, który stał się wojownikiem, wraz z przyjaciółmi przeżył już mnóstwo przygód. Wszyscy (no może prawie wszyscy) ciężko pracowali jako studenci, przeszli intensywne szkolenie w Akademii, walczyli z potworami wysłanymi przez Herobrine'a, a nawet pomyślnie ukończyli swoją pierwszą misję w Zatoce Puszczyka! Ale ich największa przygoda zaczyna się teraz: udają się do stolicy Aetherii!
Jakie przygody czekają na Runta i jego przyjaciół? Czy w końcu staną się prawdziwymi wojownikami i staną do walki z Herobrine’em?
Dowiesz się tego w długo oczekiwanym nowym tomie ilustrowanej sagi z serii "Pamiętnik 8-bitowego wojownika”!

 

31 stycznia

Let Me Love You
Cykl: Let Me Know, t 2.
Zuzanna Wólczyńska
Minęły dwa lata odkąd Noah wyjechał z Kalifornii.
Beztroskie wakacje dobiegły końca, a w życiu Bee i Noah zmieniło się wszystko: miasto, praca, studia…
Już teraz mogłoby się wydawać, że przeszłość jest tylko niezbyt przyjemnym wspomnieniem. Jednak to nie takie proste. Strata bliskiej osoby jest bolesna i potrafi zarysować nawet najbardziej stalowe serca.
Na dodatek Bee już nie jest tą samą dziewczyną co kiedyś.I chociaż razem z Noah zawsze byli niezniszczalni, pytanie brzmi, czy miłość wystarczy, aby zapomnieć o przeszłości?
 
 

Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022