Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) - będzie gościnią Targi Fantastyki w Warszawie. Z wykształcenia jest psycholożką. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega (jak sama mówi: od biegania jest pozytywnie uzależniona) i zajmuje się swoim czworonożnym stadem - psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką i stanowi to bardzo ważną część jej ideologii życiowej.
Jest autorką kryminałów, fantasy oraz książek non-fiction. Lipowska saga to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Prawa do jej publikacji kryminalnych sprzedano do ponad dwudziestu krajów a samą Sagę w formie serialu będzie można już niedługo obejrzeć na platformie Player. Co roku wielbiciele Lipowa spotykają się na Zlotach, gdzie książki Puzyńskiej można przeżyć na żywo! Gmina Zbiczno (gdzie rozgrywa się duża część akcji powieści) przygotowała Ścieżkę Śladami Powieści Puzyńskiej. Można więc zwiedzić miejsca z książek również samodzielnie.
"Chąśba" to pierwsza książka fantasy Puzyńskiej, jak sama mówi - kocha ten gatunek całym sercem. Powieść ta dotyka tematyki starosłowiańskiej, ale nawet w takiej scenerii nie obyło się bez zagadki kryminalnej. Z kolei reportaże - "Policjanci. Ulica", "Policjanci. Bez munduru" i "Policjanci. W boju" przedstawiają służbę funkcjonariuszy Policji od zupełnie innej strony, niż miało to dotychczas miejsce w literaturze.
Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki "Policjanci. Ulica" i "Policjanci. Bez munduru" otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii "Policja w literaturze".
W 2019 roku wspólnie z Fundacją wydawnictwa Prószyński i S-ka przeprowadziła z sukcesem I charytatywną akcję #NIEBIESKIM, z której dochód został przekazany Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Przeprowadziła też wspólnie ze swoim wydawcą aukcję charytatywną #teamLipowoPomaga wspierającą Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Junona.
Od 2022 jest jurorką w konkursie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze - konkursie przeznaczonym dla debiutujących twórców literatury kryminalnej. Prowadziła także telewizyjny program "Opowiem Ci o Zbrodni".
Kolejnym z zaproszonych gości Targi Fantastyki będzie
Marcin Podlewski. Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych tnących stal na śrubki.
Debiutował sto lat temu na łamach magazynu LAMPA Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Jak sam mówi, reset przeżył w trakcie pisania Happy END — swojej debiutanckiej powieści, mieszaniny horroru, fantastyki i postapo wydanej w 2013 roku. W tym samym roku opowiadaniem Edmund po drugiej stronie lustra (nominacja do Nagrody Zajdla 2013) wygrał konkurs na XXX-lecie Nowej Fantastyki. Nadal publikuje zarówno w tym, jak i w innych periodykach, a kolejne opowiadania ukazały się w wielu antologiach poświęconych tematyce fantastycznej.
Do space opery przymierzał się długo. Przygotowanie pełnego researchu książki zajęło mu sporo czasu: poczynając od realnie istniejących galaktycznych map, przez całą strukturę opisywanego świata, po zagadnienia astronautyki kończąc. Tak powstał Skokowiec — pierwsza część tetralogii Głębia o świecie, w którym opanowana niegdyś przez ludzi Droga Mleczna została zniszczona niemal w stu procentach przez serię potwornych wojen, a nadprzestrzenne skoki przez tytułową Głębię mogą prowadzić do zgubnego w skutkach szaleństwa. Skokowiec był nominowany do Książki Roku 2015 Nowej Fantastyki, a kolejne tytuły serii – Powrót, Napór i Bezkres otrzymały nominację do książki roku serwisu Lubimy Czytać.
Seria Głębia to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek w rodzimej fantastyce w ostatnich latach. Autor, po ukończeniu cyklu bestsellerowym tomem Bezkres, zmienił gatunek i tak powstał nowy, dwutomowy (przynajmniej na razie) cykl fantasy o tytule Księga Zepsucia.
W chwili obecnej Autor pracuje nad kolejną książką... mówi się o powrocie do świata Głębi.
Marcin mieszka z żoną, synkiem, psem Bzikiem i Prozakiem: kociakiem antydepresyjnym, którego rodzina przygarnęła po stracie Nerwosola.
Autor debiutował powieścią "Happy end" wydaną nakładem Studio Truso. Powieść została objęta przez nas patronatem medialnym :)
Gościem warszawskich Targi Fantastyki będzie także
Jarek Dobrowolski - urodzony i wychowany na warszawskim Bródnie. Autor cyklu "Krwiopijca", chwalony za rzadką umiejętność podania wampira na świeżo.
Pisze szybko, bogato i ciekawie, a spod jego pióra wychodzą niemałe cegły. Uwielbia zanurzać się w otchłanie mroku by wyciągać z nich nie tylko to, co straszne, ale i zabawne. Ciągle chwyta się nowych projektów, przez co posądzany jest o umiejętność zakrzywiania czasu.
Prywatnie zapalony motocyklista, emerytowany karateka i kickboxer, gracz RPG. Mąż jednej żony, ojciec dwóch córek, alpha watahy owczarków niemieckich. Uwielbia oglądać horrory i sf, choć nie stroni od anime, komedii i westernów. Od kiedy pamięta, jest psychofanem Gwiezdnych Wojen.
Z przyjemnością zatem informujemy, że wrześniowe Targi Fantastyki odwiedzi Marta Krajewska ✨
Marta Krajewska - ciałem mieszka na podkrakowskiej wsi, sercem w Wilczej Dolinie. Poza pisaniem prowadzi warsztaty o życiu codziennym wczesnych Słowian. Nie wyobraża sobie dnia bez kawy oraz mieszkania w mieście.
Autorka powieści dla dorosłych i dzieci ze słowiańskiego uniwersum Wilczej Doliny oraz seriali storytel original. Uhonorowana nagrodą im. Macieja Parowskiego w 2020 r. Trzykrotnie nominowana do Zajdli, nominowana do IBBY.
Pierwszy tom cyklu o opiekunce Vendzie, „Idź i czekaj mrozów”, doczekał się wydania w USA, Nowej Zelandii i Rosji. W lutym 2022 premierę miał jej słowiański erotyk „Pragnę więcej”, osadzony w realiach wczesnego średniowiecza.
Łukasz Kucharczyk – doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Polskiej Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej UKSW. Autor monografii naukowej pt. "Granice ciała. Somapoetyka w twórczości Stanisława Lema" oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych i krytycznoliterackich traktujących o polskiej literaturze współczesnej.W 2022 roku zadebiutował jako pisarz zbiorem opowiadań fantastycznych pt. Granty i smoki. Swoje opowiadania publikuje w antologiach i czasopismach. Laureat Chrysalis Award Europejskiego Stowarzyszenia Science Ficton dla najbardziej obiecujących debiutów, nominowany do Śląkfy 2023 w kategorii Twórcy Roku, nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza Zajdla. W tym roku ukaże się jego książka poświęcona twórczości Jacka Dukaja. Kocha psy, koty też, ale trochę się ich boi.
Gościnią Targi Fantastyki będzie
Agnieszka Miela - pisarka z woli Bogów, dziwak z powołania. Autorka trylogii "Dzieci Starych Bogów". Kolekcjonerka wierzeń z różnych stron świata, zawsze chętna do rozmów o przesądach i magicznych zabiegach praktykowanych na polskich wsiach.
LARPowiec, miłośniczka literackich horrorów i, co podkreślają jej czytelnicy, najgorsza "matka" jaka mogła się trafić jej nieszczęsnym bohaterom.
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że najbliższą edycję Targów odwiedzi
Hania Czaban (ur. 2004) - uwielbia podróżować w przestrzeni i w czasie. Książki dają jej tę możliwość; pisząc, tworzy nowe światy i kształtuje rzeczywistość przy pomocy słów. Przez większość czasu pracuje w bibliotece albo przesiaduje w kawiarni, a w przerwach uprawia sport na świeżym powietrzu.Studiuje ekonomię i zarządzanie na Uniwersytecie Oksfordzkim. Chociaż ma na siebie wiele pomysłów, wie jedno: w przyszłości chce tworzyć kreatywne treści, zwiedzić świat i uczynić go choć odrobinę lepszym. Jej pasją jest robienie rzeczy niemożliwych, a motywacją do działania - marzenia.Jej debiutancka powieść “Cały ten czas” ukazała się w styczniu 2022 nakładem wydawnictwa We Need YA. “Ostatnie światła gasną” (2023) to jej druga książka, pierwsza część trylogii “Zakon Ostatnich Świateł”.
Łada Łuzina - urodziła się w 1972 roku w Kijowie. Dziennikarka, osobowość telewizyjna, jedna z najpopularniejszych ukraińskich pisarek. Studia nad historią, religią i magią Kijowa miały ogromny wpływ na jej twórczość literacką. Karierę pisarską rozpoczęła w 2002 roku, a serię "Czarownice Kijowa" w 2005 roku.Powieści Łady należą do gatunku urban fantasy i rozgrywają się głównie w Kijowie, gdzie Autorka mieszka i pracuje. Cykl o kijowskich wiedźmach stał się w Ukrainie wielkim bestsellerem. Jego tematyka skupia się na pytaniach dotyczących tożsamości kulturowej Kijowa, ubranych w magiczną, pełną fantastycznych wydarzeń opowieść.
Лада Лузіна - народилася у 1972 році у Києві. Журналістка, телеведуча, одна з найпопулярніших українських письменниць. Студії історії, релігії та магії Києва сильно вплинули на її літературну творчість. Кар'єру письменництва вона розпочала у 2002 році, а серію "Відьми Києва" у 2005 році.Романи Лади належать до жанру урбан-фентезі і переважно розгортаються в Києві, де авторка живе і працює. Серія про київських відьом стала в Україні великим бестселером. Її тематика зосередженна на питаннях культурної ідентичності Києва, вбрана в магічну, наповнену фантастичними подіями оповідь.
Joanna W. Gajzler - urodzona 16 marca 1991 r. absolwentka twórczego pisania na Uniwersytecie Łódzkim.
Zadebiutowała powieścią Bóg Maszyna, która zdobyła nominację do nagrody Zajdla za 2021 rok. Zawodowo techniczka weterynarii, która kocha herbatę i własne stadko zwierzaków, towarzyszących jej podczas wszystkich procesów twórczych. W 2023 r. nakładem SQN Imaginatio wydana została jej najnowsza powieść Necrovet.
Marek Pastuszczak - urodzony w 1997 roku w Rzeszowie. Pasjonat fantastyki w każdej formie, wydaniu i niezależnie od medium. Od dziecka marzył o zostaniu pisarzem, a swoją przygodę z piórem zaczął jeszcze w podstawówce. Zadebiutował w 2021 roku książką "Siew. Krew Feniksa", która już rok później doczekała się kontynuacji. Mimo humanistycznych zamiłowań ukończył Informatykę. Obecnie mieszka w Warszawie, pracuje jako programista, studiuje Psychologię na Uniwersytecie SWPS, kończy ostatnią część "Sagi Nienawiści" i głęboko zastanawia się, jak zmieścić trzy żywota w jednej dobie.
I tak:
bilety, karnety i pakiety znajdziecie
TUTAJ
przedsprzedaż potrwa do
września i nie, nie będziemy jej przedłużać.
tylko w przedsprzedaży możecie zamówić karnety dwudniowe (zwykłe i kolekcjonerskie) oraz pakiety grupowe (od pary do pokera).
tylko tak zamówione bilety, pakiety i karnety będzie można odebrać w piątek
września (godziny podamy wkrótce).
Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee