27 września 2023

Przemysław Piotrowski powraca z kontynuacją "Prawa matki" - 25 października

Nic do stracenia

Przemysław Piotrowski

 Premiera 25 października 2023

 

Gatunek: kryminał/thriller/sensacja

Oprawa: miękka

Ilość stron: 400

Format: 135 mm x 215 mm

Audiobook: Filip Kosior (premiera 25 listopada)

Czy kobieta, której odebrano dzieci przestaje być… matką?

 

Wejdź do tajemniczego i brutalnego świata rządzonego przez bezwzględnych przestępców!

Po odzyskaniu córki z rąk brutalnej szajki handlarzy żywym towarem Luta Karabina na nowo układa sobie życie. Pracę na platformie wiertniczej zamienia na Wojsko Polskie, gdzie zajmuje się szkoleniem młodych kandydatów na specjalsów.

W tym samym czasie Zygmunt Szatan próbuje odbudować swoje życie po krwawej zemście na oprawcy swojej rodziny. Już na policyjnej emeryturze stara się naprawić relacje z synem oczekującym na proces sądowy. Pilnuje też, aby na światło dzienne nie wypłynęła mroczna prawda o masakrze w świebodzińskiej masarni. Wszystko się komplikuje, gdy informator donosi mu, że w więzieniu, w którym wyrok odbywa jeden z porywaczy dziewczynki, ktoś węszy przy sprawie.

Nieszczęście nie odpuszcza. Lutę czeka kolejna ciężka próba – umiera jej ukochany dziadek, były oficer tureckiego wywiadu. Islamska tradycja wymaga szybkiego pochówku, więc kobieta musi wybrać się w niespodziewaną podróż do Balikҫilar.

Dopiero w Turcji odkrywa, czym są prawdziwe tarapaty…

 

Macierzyństwo redefiniuje dotychczasowe życie, tworząc z kobiety jednocześnie chodzącą łagodność oraz gotową na wszystko lwicę. Luta, jako kochająca matka, nawet po służbie nie ma wolnego i gdy zajdzie potrzeba, staje się bestią, gotową rozszarpać cały świat. Przemysław Piotrowski udowadnia w swojej powieści, że zdeterminowana kobieta jest bardziej męska od niejednego twardziela.

 - Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji Lubimyczytać


Przemysław Piotrowski: ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA. Były dziennikarz „Gazety Lubuskiej”, w której zajmował się tematyka sportową, a potem śledczą. Autor bestsellerowej serii o komisarzu Igorze Brudnym (Piętno, Sfora, Cherub, Zaraza, Bagno), która podbiła serca krytyków i czytelników. Jego powieść Zaraza została uznana za książkę roku 2021 w plebiscycie organizowanym przez lubimyczytac.pl.  W kolejnym roku nominację w tym samym konkursie miała kolejna część serii o Igorze Brudnym, Bagno (II miejsce). W Wydawnictwie Czarna Owca, poza tą serią ukazały się także powieści Krew z krwi, Matnia, La Bestia (true crime o Luisie Garavito), nowe wydanie debiutanckiej książki Piotrowskiego Kod Himmlera.

Do Prawa matki, pierwszej część cyklu o Lucie Karabinie, zostały sprzedane prawa do adaptacji filmowej.

Od października 2023 Przemysława Piotrowskiego będzie można zobaczyć w programie „Opowiem ci o zbrodni”, nadawanym w telewizji kryminalnej Crime+ Investigation Polsat.

 


 

Prawo matki, poprzednia część serii

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022