30 września 2022

"Przesilenie" - nowa książka autorki bestsellerowego "Zimowania"

Książka dla wszystkich, którzy czasem czują się trochę dziwni.

Katherine zmaga się z nadmiarem bodźców i zadań, żyje w nieustannym pędzie… Nawet drobiazg wyprowadza ją z równowagi, a dotyk drugiej osoby – choćby najbliższej – jest nie do wytrzymania. W końcu czuje, że tego wszystkiego jest po prostu zbyt wiele. To moment przesilenia.

Aby na nowo odnaleźć siebie, wyrusza w drogę najdłuższym, wymagającym siły i hartu ducha szlakiem wzdłuż wybrzeża Wielkiej Brytanii. Brnąc przez błoto i kamienie, walcząc z własnymi ograniczeniami, zaczyna rozumieć, skąd bierze się jej poczucie niedopasowania. Ale czy na pewno chce się dopasować? A co, jeśli to wcale nie będzie dla niej najlepsze?

Opowieść będąca afirmacją życia w czystej postaci. Pomaga zaprowadzić ład w naszych niespokojnych umysłach. Ta książka uczy, jak odnaleźć własny rytm i w pełni mu się poddać, zamiast dopasowywać się do życia, jakie odpowiada innym.

Serdecznie polecam Państwa uwadze tę ważną książkę. Wierzę, że wiele osób odnajdzie w historii Katherine May nie tylko wspólnotę doświadczeń, ale też wsparcie. Ktoś powiedział, że Przesilenie jest jak troskliwa przyjaciółka, która pomaga lepiej zadbać o siebie i z czułością wspiera na drodze ku samoakceptacji. Potwierdzam - to szczera prawda. Po raz pierwszy miałam okazję czytać Przesilenie kilka miesięcy temu, a spostrzeżenia z tej lektury wciąż we mnie rezonują. Ci z Państwa, którzy mieli okazję przeczytać Zimowanie (książka ukazała się rok temu nakładem wydawnictwa Znak Literanova) wiedzą, jak niezwykły styl pisania ma Katherine May. 

Tym z Państwa, ktorzy chcieliby nadrobić lekturę, chętnie wyślę ebook Zimowania, ale teraz przede wszystkim zachęcam do lektury Przesilenia, a poniżej przesyłam kilka opinii o książce, parę słów od autorki (i o autorce) oraz zdjęcie do ewentualnego wykorzystania we wszelkich publikacjach.


OPINIE O KSIĄŻCE:

Pięknie opowiedziana, smagana wiatrem historia. 

Raynor Winn, autorka Słonych ścieżek

Podobnie jak w bestsellerowym "Zimowaniu" dbałość o szczegóły i poetycki język Katherine May skłaniają do zatrzymania się i zastanowienia. Autorka, dzieląc się swoimi doświadczeniami, zaprasza czytelników do przyjrzenia się własnym przeżyciom. 

BookPage


fot. Sara Norling
O AUTORCE:
 

Katherine May – brytyjska pisarka, autorka bestsellerowego „Zimowania”. Jej artykuły i eseje ukazywały się m.in. w „New York Timesie", „The Observer" czy „Cosmopolitan". Mieszka nad morzem w Whitstable w Anglii z mężem, synem, psem i trzema kotami. Jest zachłanną miłośniczką aktywności na świeżym powietrzu.

 

Przesilenie to debiut Katherine May. W książce opowiada o drodze, jaką odbyła od poczucia niedopasowania, z którym się zmagała, do zaskakującej diagnozy i samoakceptacji. Jako dojrzała kobieta Katherine May dowiedziała się, że jest w spektrum autyzmu. 
 
SŁOWO OD AUTORKI:

Napisałam tę książkę, ponieważ trudno było mi znaleźć gdziekolwiek odzwierciedlenie samej siebie, gdy w dojrzałym wieku trzydziestu dziewięciu lat dotarło do mnie, że mam autyzm. Było kilka stron internetowych, które czytałam raz za razem, jakbym w tym gąszczu znaków mogła odnaleźć siebie. Było też kilka książek, w których mogłam się rozpoznać, z dużym wysiłkiem i robiąc zeza. Ale ogólnie rzecz biorąc, w powszechnej świadomości przyjęło się, że autyzm dotyka głównie małych chłopców, którzy nie potrafią mówić we własnym imieniu. Pomysł, że dorosła kobieta – zwłaszcza taka, która na pozór doskonale sobie radzi – mogłaby dobrowolnie przykleić sobie tę etykietę, wydawał się wielu ludziom absurdalny. Niektórzy nawet sugerowali, że udaję, żeby dostać wsparcie i opiekę, których naprawdę potrzebują inne osoby. To było zaledwie przed sześciu laty. Od tego czasu pewne rzeczy się zmieniły, ale niewiele. Zdumienie, które w tej książce opisuję – poczucie zagubienia na pustyni informacyjnej – pozostaje doświadczeniem powszechnym dla późno zdiagnozowanych autysty- ków. Ludzie tacy jak ja mogą przeżyć całe życie, zastanawiając się, dlaczego wszystko jest takie trudne. Lekarze, nauczyciele i specjaliści od zdrowia psychicznego wciąż często nie potrafią rozpoznać autyzmu, a ich wiedza bywa tragicznie przestarzała. Niewidzialność trwa. Moja książka, niestety, jest bardzo na czasie.

Katherine May

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022