07 września 2022

"Przypływ" - Alicja Długołęcka o emocjach i seksualności dojrzałych kobiet

28 września, nakładem wydawnictwa Znak JednymSłowem, ukaże się Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet autorstwa Alicji Długołęckiej. To wyjątkowa książka i nietypowa wersja „edukacji psychoseksualnej dla dojrzałych kobiet” w postaci książki-przewodniczki, towarzyszącej kobietom na drodze ku kolejnemu etapowi dojrzewania.

Alicja Długołęcka, specjalistka od kobiecej seksualności zaprasza do kobiecego kręgu. 

Wspólnie ze swoimi bohaterkami odkrywa przed nami różne oblicza i doświadczenia menopauzy, przekonując, że to kolejny naturalny proces życiowej zmiany i dojrzewania.

W refleksyjnych, pogłębionych rozmowach rozprawia się ze stereotypem „starej baby z uderzeniami fal gorąca” upominając się o kobiecą dojrzałą seksualność i udowadnia, że jeśli kobieta ma 50 lat, to jeszcze wiele dobrego przed nią.

Przypływ pomoże kobietom przygotować się na jeden z najbardziej wyzwalających okresów w życiu! Alicja oraz jej rozmówczynie prowadzą czytelniczki przez swoje bardzo indywidualne doświadczenia i pokazują jak można:

  • Poradzić sobie ze stratą i „syndromem opuszczonego gniazda”?

  • Zrewidować swoje potrzeby i z autentyczną troską zająć się wreszcie sobą!

  • Zadbać o swoje zdrowie seksualne?

  • Poznać swoje ciało i nauczyć się czerpać przyjemność z życia.

  • Przepracować relację z partnerem/partnerką, poznać smak nowej miłości

    albo zrobić miejsce na poszukiwanie samej siebie.

  • Eksperymentować ze swoją seksualnością.

  • Spróbować się w nowych wyzwaniach samorozwojowych i zawodowych.

 

Ile kobiet, tyle ich doświadczeń, dróg i emocji... i chociaż nie ma gotowych odpowiedzi, to ta książka może okazać się pomocna w odnalezieniu ich w samej sobie.

 Z Alicją Długołęcką rozmawia 10 inspirujących, dojrzałych kobiet: Agnieszka Czapczyńska, Katarzyna Skórzewska, Iwona Demko, Izabela Cisek, Izabela Dziugieł, Agnieszka Graff, Maria Beisert, Magdalena Środa, Ewa Woydyłło, Wirginia DJ Viki.

Bohaterki książki uchwyciła w klimatycznych kadrach Tamara Pieńko.


Pierwsze recenzje książki:

 Jeśli w trzech słowach mam powiedzieć, co robi Przypływ , to będą to słowa: „otwiera”, „wyzwala”, „uspokaja”. Otwiera, bo pokazuje, że transformacja meno pauzalna to kolejna faza rozwoju kobiety, a nie żadne przekwitanie czy znikanie. Wyzwala, bo ta książka to bunt, zapis rewolucji kobiet, które nie dadzą się uciszyć, zepchnąć, unieważnić. Uspokaja, bo znajduję w niej wiele odpowiedzi od specjalistek – psycholożek, leka rek, artystek, filozofek, etyczek – na pytania o ciało, psychikę, kulturę. Przewodniczką po tej ziemi niezna nej, fałszywie opisanej, na której każda z nas kiedyś zamieszka, jest filozofka seksualności Alicja Długołęcka, ale Przypływ  to spotkanie kobiet, krąg, siostrzeństwo. Jest w tym ogromna siła.

Paulina Reiter, redaktorka i autorka w „Wysokich Obcasach”


Menopauza bywa trudna. Jednak to nie koniec świata kobiecości. Nic się przed tobą nie zamyka. Czasami pojawiają się dni zaciśniętych szczęk. Gdy gorzej się czujesz, a ktoś obśmiewa twój stan, pokaż mu fucka. Ta książka pomoże ci zyskać świadomość i zrozumieć, że nie jesteś sama.

Krystyna Kofta, pisarka i felietonistka


Przypływ Alicji Długołęckiej to, najprościej rzecz ujmując, kobiecy manifest na rzecz powrotu do siebie. To opowieść o tym, jak stworzyć bezpieczną i spokojną przystań w sobie, opartą na bezwarunkowej akceptacji swoich jakości jako kobiety dojrzałej. To wreszcie siostrzeński wielogłos, który kobiecie mędrczyni przywraca należny jej szacunek i widzialność w społeczeństwie.

Aleksandra Hirszfeld, założycielka inicjatywy „Entuzjastki”


„Przypływ” obok „menopauzy”, „samomiłość” zamiast „samogwałt”. Alicja Długołęcka i jej rozmówczynie przywracają naturalne, dobre podejście do naszych ciał, nie zgadzają się na wielowiekową pogardę, która je obciąża. Książka poszerza horyzonty, daje wiedzę, proponuje nowe drogi. Polecam.

Grażyna Plebanek, pisarka i felietonistka


fot. Tamara Pieńko

O autorce:

Alicja Długołęcka  – pedagożka, edukatorka seksualna, wykładowczyni, psychoterapeutka w nurcie humanistyczno-doświadczeniowym. Wykładowczyni na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z psychosomatyki i rehabilitacji seksualnej oraz na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka licznych książek i artykułów z zakresu edukacji psychoseksualnej, między innymi monografii Edukacja seksualna  (wraz ze Zbigniewem Lwem-Starowiczem), Zwykłej książki , o tym skąd się biorą dzieci, Seksu na Wysokich Obcasach  (wraz z Pauliną Reiter), Wdzięczność  stworzoną z Tamarą Pieńko. Swoją pracę naukową i popularyzatorską poświęca profilaktyce zaburzeń psychoseksualnych, szeroko rozumianej edukacji seksualnej i propagowaniu zdrowia seksualnego. Szczególnie bliskie są jej tematy związane z seksualnością kobiet i osób z różnymi niepełnosprawnościami – współpracuje z fundacjami i prowadzi projekty badawcze z tego zakresu. Jako edukatorka seksualna zajmuje się poradnictwem w zakresie szeroko pojętej edukacji seksualnej w różnych fazach życia: dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022