„Nasze działania często mają wielkie znaczenie, nawet gdy nie udaje nam się od razu zrealizować głównego celu. A choćbyśmy zrealizowali go natychmiast, jego wpływ może być dużo bardziej złożony, niż zakładaliśmy na początku. Warto o tym pamiętać” – to słowa Rebekki Solnit, bohaterki marcowego „Znaku”
Znając prace Rebekki Solnit 15 lat temu, należało się do kręgu wtajemniczonych. Dziś jej książki są tłumaczone na dziesiątki języków i należą do mainstreamu. Autorka stała się zaś jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy współczesnego feminizmu i doniosłym głosem sprzeciwu wobec nierówności społecznych. Eseje Rebekki Solnit nie są pisane „zza biurka”. Wyrastają z doświadczeń i splatają się ze społecznym zaangażowaniem autorki. Jej teksty traktować można jak wyznanie wiary w naszą sprawczość: działając, możemy zmieniać świat.
Skąd popularność Rebekki Solnit? Gdzie odnaleźć nadzieję w mrocznych czasach? Kiedy nastąpi koniec męskiej dominacji? Jak zachować się wobec kryzysu klimatycznego?
Piszą: Rebecca Solnit, Michał Choiński, Sylwia Chutnik, Eliza Kącka i Jakub Kornhauser
Premiera numeru już 1 marca!
W numerze znajdą Państwo fragment Wspomnień z nieistnienia Solnit, które ukażą się w kwietniu 2022 nakładem Wydawnictwa Karakter!
Ponadto:
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022