28 marca 2024

Relacja ujgurskiego świadka z ludobójstwa w Chinach - Premiera książki 10 kwietnia

Czy masz odwagę wejść do świata przypominającego najgorszy koszmar?

Dla Ujgurów to rzeczywistość.

 

W obliczu coraz silniejszego zaciskania pętli na szyi mniejszości narodowych w Chinach na szczególną uwagę zasługują Ujgurzy. Współczesne doniesienia jednoznacznie wskazują na tragedię, jaką przeżywają, a zagraniczni obserwatorzy praw człowieka nie wahają się określić ich sytuacji jako ludobójstwa.

Czekając na aresztowanie nocą to nie tylko opowieść. To kronika przeżyć Tahira Hamuta Izgila, który stał się naocznym świadkiem i ofiarą bezlitosnych prześladowań. Autor wnikliwie opisuje dramatyczną rzeczywistość Ujgurów w Chinach – ich codzienne cierpienia, ograniczanie praw, nieustanne obserwacje i kontrolę. To książka, która nie pozostawi czytelnika obojętnym.

„Czekając na aresztowanie nocą to w istocie thriller psychologiczny, chociaż narracja toczy się jak w klasycznym horrorze, gdy względna normalność zamienia się w koszmar”.

Barbara Demick, The New York Times, autorka bestsellerowej książki o Korei Północnej

 

„Relacja Izgila to opowieść o próbie przetrwania i odnalezienia się w społeczeństwie, w którym prześladowania stały się codziennością, a władza państwowa pozostaje niczym nieograniczona. Powściągliwość narracji jest zarazem jej siłą”.

The Guardian

 

„Wciągający zapis autentycznych zdarzeń, toczących się w niespiesznym tempie i ponurym klimacie kryminałów Johna le Carrégo […] przeplatany niezwykłymi wierszami Izgila. Wszystko razem tworzy historię, z którą natychmiast utożsamia się każdy, kto kiedykolwiek znalazł się w szponach biurokracji; porażającą opowieść złożoną z szeregu drobnych, trudnych do wyobrażenia chwil grozy”.

- The Washington Post

 

Premiera książki Czekając na aresztowanie nocą Tahira Hamuta Izgila już 10 kwietnia.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022