12 września nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukaż e się nowa powieść Weroniki Wierzchowskiej Rok bez lata ”. Fabuła książki zainspirowana jest
rzeczywistą katastrofą klimatyczną, która wstrząsnęła całym światem.

W 1816 roku, po największym w dziejach wybuchu wulkanu, nie nadeszło lato . Ziemię zasnuły chmury, sprowadzając wulkaniczną zimę. Ludzie wierzyli, że krwawy śnieg, powodzie i apokaliptyczne zachody słońca zapowiadają koniec świata. Do węgierskiej hrabianki Rózsy przybywa daleki kuzyn z Polski. Tam, gdzie są wielkie majątki, zaczynają się wielkie kłopoty…

Tymczasem były legionista i policjant Ignacy Kisielnicki wyrusza z Warszawy, by podążyć na Węgry tropem szajki morderców. Ścieżki tych dwojga przetną się w roku bez lata, kiedy głód, zamieszki i szaleństwo pustoszą Europę. Czy Rózsa obroni się przed sępami czyhającymi na jej życie i fortunę? Kto pomoże  Kisielnickiemu?

„Rok bez lata” to kolejna po „Służącej”, Po nowe życie” i „Telefonistka z ulicy Próżnej” powieść Weroniki Wierzchowskiej w portfolio Szarej Godziny.

Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. Premiera 12 września 202 2 r.

Rok bez lata

15 lipca 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022