27 marca 2024

Rok Czesława Miłosza. Nowa edycja dzieł jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku

W uchwalonym przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej Roku Czesława Miłosza i w 20. rocznicę śmierci noblisty Wydawnictwo Znak rozpoczyna wydanie nowej edycji dzieł jednego z najwybitniejszych twórców XX wieku.

Kolekcjonerską edycję dzieł rozpoczynamy od opublikowania po raz pierwszy od 1945 roku tomu poetyckiego Ocalenie w kształcie, jaki nadał mu ówcześnie Autor oraz nowego wydania Ziemi Ulro z wprowadzeniem Olgi Tokarczuk.

 

To zaledwie początek symbolicznego powrotu Czesława Miłosza do domu – do Znaku, któremu po zelżeniu cenzury powierzył wydawanie swoich tomów poetyckich. Nasze zamierzenia wydawnicze rozpisane są na kolejne lata, tak by twórczość noblisty na nowo zakorzeniła się w naszej codzienności.

Zachęcam Państwa do zapoznania się z materiałami prasowymi, w którym znajdą Państwo m.in.:

  • Wstęp Dominiki Kozłowskiej, prezeski zarządu Społecznego Instytutu Wydawniczego Znak Miłosz, czyli powrót do domu
  • Plany wydawnicze na 2024 rok
  • Tekst Małgorzaty Lebdy Miłosz, po co nam dzisiaj?
  • Wspomnienia Jerzego Illga o związkach Miłosza z Wydawnictwem Znak

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022