© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022

Nagrody i wyróżnienia

 

Social Media

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Poznaj największych myślicieli wszechczasów i daj się ponieść filozoficznym rozważaniom!

Książka stanowi zaproszenie do codziennych przemyśleń dopasowanych do pory roku. Zimą pomoże zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze w życiu i jaki jest cel ludzkiej egzystencji. Wiosną skłoni do rozważań o młodości, witalności, radości i wolności. Latem da pretekst do rozmyślań o relacjach międzyludzkich i szczęściu. A w jesieni podda ocenie zmienność, przemijanie i wiedzę.

Rok z filozofami, mimo upływu czasu, nie traci na aktualności, a do tego stanowi szansę na rozpoczęcie swojej przygody z dziełami Sokratesa, Epikura, Marka Aureliusza, Arystotelesa, Heraklita i innych cenionych myślicieli.

Chciałyśmy podarować każdej i każdemu z was pięć minut dziennie tylko dla siebie – pięć minut z  filozofami. Czemu aż pięć, skoro fragment przeznaczony na dany dzień czyta się mniej niż minutę? Cóż, pozostałe cztery można poświęcić na refleksję nad własnym rozumieniem danych słów, na wczytanie się w to, czego ewentualnie nie rozumiemy, porównanie, jakie są nasze doświadczenia lub obserwacje, na kontemplację. Wyobraźcie sobie, że siadacie z poranną kawą, czytacie i jeszcze na kilka minut przymykacie oczy… Nie, nie na drzemkę. Filozofia wybudza ze snu.

Fragment Wstępu

"Rok z filozofami" - Codzienne spotkanie z filozofią

07 października 2022