07 października 2022

"Rok z filozofami" - Codzienne spotkanie z filozofią

Poznaj największych myślicieli wszechczasów i daj się ponieść filozoficznym rozważaniom!

Książka stanowi zaproszenie do codziennych przemyśleń dopasowanych do pory roku. Zimą pomoże zastanowić się nad tym, co jest najważniejsze w życiu i jaki jest cel ludzkiej egzystencji. Wiosną skłoni do rozważań o młodości, witalności, radości i wolności. Latem da pretekst do rozmyślań o relacjach międzyludzkich i szczęściu. A w jesieni podda ocenie zmienność, przemijanie i wiedzę.

Rok z filozofami, mimo upływu czasu, nie traci na aktualności, a do tego stanowi szansę na rozpoczęcie swojej przygody z dziełami Sokratesa, Epikura, Marka Aureliusza, Arystotelesa, Heraklita i innych cenionych myślicieli.

Chciałyśmy podarować każdej i każdemu z was pięć minut dziennie tylko dla siebie – pięć minut z  filozofami. Czemu aż pięć, skoro fragment przeznaczony na dany dzień czyta się mniej niż minutę? Cóż, pozostałe cztery można poświęcić na refleksję nad własnym rozumieniem danych słów, na wczytanie się w to, czego ewentualnie nie rozumiemy, porównanie, jakie są nasze doświadczenia lub obserwacje, na kontemplację. Wyobraźcie sobie, że siadacie z poranną kawą, czytacie i jeszcze na kilka minut przymykacie oczy… Nie, nie na drzemkę. Filozofia wybudza ze snu.

Fragment Wstępu

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022