17 lutego 2024

ROSJA - UKRAINA. Największe starcie XXI wieku

Serhii Plokhy, ukraińsko-amerykański historyk i wybitny znawca Rosji odtwarza przebieg rosyjsko-ukraińskiej wojny i pieczołowicie analizuje działania militarne, strategie i prawdopodobne przyszłe konsekwencje.

Choć rosyjski atak stanowi eskalację konfliktu trwającego od 2014 roku, Plokhy upatruje jego korzeni znacznie głębiej. 

  "Dla tych, którzy starają się zrozumieć korzenie wojny na Ukrainie, nie ma lepszego przewodnika niż Serhii Plokhy."  
Lindsey Hilsum
 
  "Czytelnicy, którzy chcą śledzić wydarzenia na froncie, powinni czytać codzienne wiadomości, ale dla pełnego obrazu, to jest właśnie ta książka." 
Kirkus Reviews
 
 "Ta majestatyczna książka autorstwa czołowego historyka wyjaśnia, jak długotrwałe rosyjskie imperialne złudzenia leżą u podstaw ataku na Ukrainę. Genialnie nakreśla zagrożenia przewrotnej historii "
The Times
 
     

 

Ta dziewiętnastowieczna, staroświecka pod względem ideologicznym, toczona przy użyciu dwudziestowiecznej taktyki wojna jest największym i najbardziej brutalnym konfliktem w Europie od 1945 roku.
 
W jej płomieniach wykuwany jest  nowy porządek świata.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022