Wyjątkowa książka „Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci” właśnie trafiła do sprzedaży! Od dziś znajdziecie ją w najlepszych księgarniach w całej Polsce. Na pytanie, w jaki sposób o emocjach rozmawiać z najmłodszymi, twórczej odpowiedzi poszukiwały czołowe polskie artystki sceny muzycznej: Natalia Grosiak, Bela Komoszyńska, Mela Koteluk, Marika, Natalia Moskal oraz Olga Stokłosa.

Każda z autorek przywołuje inną emocję, przesiewa ją przez filtr własnej wrażliwości i oddaje w ręce najmłodszych Czytelników i Czytelniczek oraz ich rodziców niezwykłe opowiadania, których bohaterowie mierzą się z przeróżnymi problemami: od poczucia bycia niewystarczającym, poprzez problemy w szkole, aż po trudności związane z nagłą przeprowadzką.

Dzięki wyjątkowemu wyczuciu autorki stworzyły teksty czułe, ale pozbawione tkliwości. Każda z nich traktuje najmłodszych odbiorców z należytą powagą,
pochylając się nad ich problemami z wyraźną, ale nienachalną empatią. Udało im się to poprzez zwrócenie się ku własnym doświadczeniom związanym z ich
dzieciństwem, jak i relacjom z własnymi dziećmi.

„Emocje zachowują się podobnie do włóczki” – tak jedno ze swoich opowiadań podsumowuje Mela Koteluk. Inną metaforą, która doskonale opisuje „Pożegnanie z Wesołą” jest ta przywołana przez Marcina Prokopa: „Emocje są jak język obcy – czasami trudno go opanować, ale można i trzeba się tego nauczyć, żeby móc skutecznie porozumiewać się z innymi”.

Najnowsza publikacja wydawnictwa Fame Art zaprasza rodziców i dzieci do wspólnego rozplątywania wszystkich włóczek trudnych doświadczeń oraz do
nauki nowego języka emocji. „Pożegnanie z Wesołą” to doskonały prezent na Dzień Dziecka – zarówno dla najmłodszych jak i już tych dorosłych dzieci, które wciąż uczą się rozplątywania włóczek własnych doświadczeń.

N.Grosiak, B.Komoszyńska, Marika, M.Koteluk, N.Moskal, O. Stokłosa,

Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci

Ilustracje: Zosia i Staś Stokłosowie

Opieka merytoryczna: A. Stokłosa

Rozplątując włóczkę – „Pożegnanie z Wesołą i inne opowiadania dla dzieci” już w księgarniach w całej Polsce!

02 czerwca 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022