16 sierpnia 2023

Rozpłyń się w literackich wakacyjnych przeżyciach. 📚 🌊☀ | Nowości od wydawnictwa Novae Res!

📚 Rozpłyń się w literackich wakacyjnych przeżyciach. 🌊☀️

 

Tytuł: „Bajki Aniołów”
Autor: Rafał Ziętek
Rodzaj literatury: Science fiction
Data premiery: 16.08.2023.

Są rzeczy, które wymykają się stworzonym przez nas wzorom
i prawom…

Pytania o istnienie siły sprawczej towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. Z odpowiedzią na nie zmagają się filozofowie, teolodzy, fizycy. Badamy początek wszechrzeczy za pomocą najnowocześniejszych urządzeń technicznych, ale zamysł sprawczy, jeżeli był, znika nam w wyrafinowanych równaniach lub czczych spekulacjach.

Autor zbioru opowiadań „Bajki Aniołów” kreuje literackie uniwersum w myśl zasady, że wyobraźnia jest jedynym bytem niemającym granic. Bóg ma wiele twarzy, tylko pozornie zrozumiałych dla istot, które stworzył.

Trzymasz w rękach historię powstania świata. A nawet wiele historii powstania wielu światów. Bo bezradność nauki zostawia miejsce na pisanie bajek.


Tytuł: „Zostawmy to na potem. Część II”
Autor: Joanna Tworkowska
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 23.08.2023

Gdy najczarniejszy scenariusz okazuje się tylko wierzchołkiem góry lodowej…

Gorące noce, przepych i blichtr, fascynująca kultura i świat wielkiego biznesu – oto Dubaj! To właśnie tutaj dla Viktorii Okrasińskiej rozpoczyna się nowy etap kariery, którego zwieńczeniem ma być podpisanie lukratywnego kontraktu.
W egzotycznej podróży towarzyszy jej kuzyn Roman i przyjaciółka Ewelina, przyciągająca wzrok tutejszych mężczyzn swoją nietuzinkową urodą. Cała trójka świetnie się bawi, zwiedzając miasto i poznając lokalne obyczaje. Wkrótce jednak pojawiają
się pierwsze trudności. Negocjacje biznesowe okazują się dużo trudniejsze, niż mogli przypuszczać, a w dodatku podczas jednego z przyjęć Ewelina znika bez śladu. Viktoria postanawia za wszelką cenę odnaleźć przyjaciółkę, nie zdając sobie sprawy, że chcąc
ją uwolnić, będzie musiała zmierzyć się z jedną z najlepiej zorganizowanych grup przestępczych
w Dubaju…


Tytuł: „Dzień dobry, wszyscy umrzemy”
Autor: Nemo
Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 24.08.2023

A ty kim będziesz, gdy skończy się świat?

Wiadomość o zbliżającym się końcu świata i ewakuacji Gdyni spada na wszystkich mieszkańców jak grom z jasnego nieba. Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi, dowodzona przez chłopaka o pseudonimie Che, postanawia się zbuntować
i pozostać na miejscu. Ich przywódca zawsze marzył o rewolucji, a zbliżająca się apokalipsa jest idealnym pretekstem
do jej rozpoczęcia. Przyjaciele postanawiają ukryć
się i przeczekać najgorsze, a gdy w mieście robi się pusto, zaczynają radośnie korzystać z wszelkich dóbr materialnych pozostawionych przez uciekinierów. Wielki bal anarchistów
nie będzie jednak trwał w nieskończoność, bo pojawiają
się pierwsze problemy: brak prądu i bieżącej wody. Wkrótce radykalnie zmieniają się też poglądy członków grupy, a górę
nad rozsądkiem zaczynają brać zwierzęce instynkty…


 

Tytuł: „Jej imię Greta”
Autor: Izabela Zamelska-Pawłowska
Rodzaj literatury: Sensacja
Data premiery: 29.08.2023

Z tymi, których nienawidzimy, łączy nas najwięcej

Nielegalny przemyt broni i zatargi w półświatku portowego miasta spędzają funkcjonariuszom policji sen z powiek.
A to dopiero początek problemów: grasujący w okolicy zwyrodnialec morduje i pozbawia kończyn młode dziewczyny. Dla detektyw Grety Zakrzewskiej zbliża się czas, w którym będzie musiała wykazać się stalowymi nerwami i wyjątkową dociekliwością. Trzeba jak najszybciej namierzyć przestępcę, by uspokoić przerażonych mieszkańców. Gdy na jej drodze staje bezczelny i nieustępliwy gangster, Filip Kasabian, Greta podejrzewa, że mężczyzna jest zamieszany w tajemnicze morderstwa. Zanim jednak zgromadzi przekonujące dowody, Kasabianowi uda się wpaść na trop jej największego sekretu. Sekretu, który może oznaczać dla niej koniec kariery… Wściekłość, pragnienie zemsty i powracające demony przeszłości każą Grecie wstąpić na drogę, z której nie będzie już odwrotu. Czy osobiste porachunki okażą się ważniejsze niż dążenie do prawdy?

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022