14 stycznia 2024

Rozpocznij nowy rozdział w towarzystwie najlepszych książek! | Nowości wydawnicze od Novae Res

Rozpocznij nowy rozdział w towarzystwie najlepszych książek! 

 

Tytuł: „Hereditas”

Autor: Hector Kung

Rodzaj literatury: Literatura przygodowa

Data premiery: 8.01.2024

Ile tak naprawdę o sobie wiemy?

Po śmierci ojca Paul Waltz – niemiecki pisarz i dziennikarz – odkrywa niewygodną prawdę o swojej rodzinie. Przypadkiem dowiaduje się, że jego dziadek był lotnikiem Luftwaffe. Dziennikarz, jako zadeklarowany pacyfista, postanawia poznać losy majora lotnictwa III Rzeszy i dowiedzieć się, dlaczego jego rodzina w dawnych czasach wspierała brutalny terror.

 

Waltz wyrusza śladami dziadka aż do dalekiej Ameryki Południowej. Niespodziewany splot wydarzeń rzuca go w sam środek amazońskiej dżungli, gdzie musi podejmować decyzje sprzeczne z jego sumieniem i wartościami. To jednak dopiero początek zaskakujących odkryć. W trakcie wędrówki Paul zmierzy się bowiem nie tylko z prawdą o swoim traumatycznym dziedzictwie, ale także o sobie samym…


Tytuł: „Manipulacja”

Autor: Kate Gibson

Rodzaj literatury: Sensacja
Data premiery: 10.01.2024

Pamiętaj o jednym: nie ufaj nikomu.
Charyzmatyczna oraz niesforna pani psycholog, Katarzyna Wilczyńska, jest u szczytu swojej zawodowej kariery. Prowadzi wykłady, zajmuje się badaniami nad rozpoznawaniem kłamstw i współpracuje z policją. Nic nie zwiastuje nadchodzącej katastrofy do czasu, gdy w ręce Wilczyńskiej trafiają tajemnicze dokumenty rektora jednej z krakowskich uczelni.

Krótko po tym Katarzyna dowiaduje się, że profesor został zamordowany, ktoś włamał się do jej mieszkania, a ona sama niespodziewanie zostaje oskarżona o zabójstwo. Kobieta angażuje się w śledztwo, za wszelką cenę chcąc dociec prawdy. Szybko okazuje się jednak, że ktoś zadał sobie dużo trudu, by zmylić tropy i gdy tylko Wilczyńska zbliża się do rozwiązania, ono po chwili wymyka jej się z rąk.

Atmosfera gęstnieje coraz bardziej, a Katarzyna nie wie, komu może zaufać…


 

Tytuł: „Snajperka”

Autor: Damian Cal                               

Rodzaj literatury: Powieść historyczna

Data premiery: 15.01.2024

Fascynująca opowieść o dziewczynie, która nie bała się zaryzykować życia dla ojczyzny.

Mieszkającą w niewielkiej wsi Zosię wychowuje ojciec Telesfor, weteran wojny polsko-bolszewickiej. Córka dziedziczy po nim pasję do broni snajperskiej i wkrótce zaczyna szlifować swoje umiejętności strzeleckie.

 

Kiedy nad Polskę nadciąga widmo wojny, Telesforowi udaje się ochronić siebie i córkę przed represjami zarówno ze strony Sowietów, jak i Niemców. Sytuacja zmienia się, gdy Armia Czerwona spycha Wehrmacht coraz głębiej w granice dawnej II RP: w wyniku walk o rodzinną wieś ginie Telesfor, a przerażona brutalnością wojny Zosia salwuje się ucieczką. Trafia w ręce sowieckich siepaczy i podejmuje odważną próbę ratowania życia. Przewrotny los wciąż jest po jej stronie, jednak wciąga ją w szeregi czerwonoarmistów, tym razem jako żołnierza – wyborową snajperkę.

 

Gdy Zosia dowiaduje się, że w Kampinosie polscy partyzanci szykują się do powstania, opracowuje plan przedostania się do nich w pojedynkę. Nie wie jeszcze, że dotychczasowe wyrzeczenia będą niczym przy tym, co jej przeznaczone…


 

Tytuł: „Bumerang”

Autor: Janka Urbanka

Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa
Data premiery: 15.01.2024

Droga do odnalezienia siebie bywa długa i… samotna.

Hania przyszła na świat w rodzinie, dla której potomstwo nie jest błogosławieństwem losu ani darem od Boga, ale złem koniecznym. W małej podkarpackiej wsi, gdzie każdy dzień wypełnia rozpaczliwa walka z głodem oraz nędzą, kolejna gęba do wykarmienia to tylko dodatkowe zmartwienia i jeszcze więcej pracy. Mała Hania dorasta i coraz wyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy nie będzie jej dane to, czego tak bardzo pragnie: poczucie bezpieczeństwa, matczyna miłość i ciepło rodzinnego domu. Dzięki ogromnemu samozaparciu dzielnie pnie się po szczeblach edukacji, ucieka do miasta, a na studiach poznaje swojego przyszłego męża. Mogłoby się wydawać, że w końcu zostawiła przeszłość za sobą. To jednak dopiero początek jej dramatycznej historii…

 

Ta gorzka opowieść o życiu kobiety bezlitośnie doświadczonej przez los, zamkniętej w pętli własnych destrukcyjnych zachowań, porusza i zmusza do refleksji nad granicami miłości.


 

Tytuł: „Metacentrum. Wspomnienia kapitana żeglugi wielkiej”

Autor: Cezary Konieczny

Rodzaj literatury: Wspomnienia
Data premiery: 16.01.2024

Fascynująca opowieść o cieniach i blaskach życia na morzu

Jak postrzega świat człowiek, który niemal pół wieku spędził poza lądem?

Kapitan Cezary Konieczny przez większość swojego życia pływał po oceanach, morzach i rzekach różnych kontynentów. Mierzył się z wyzwaniami wynikającymi z szybkiego pokonywania stref czasowych oraz klimatycznych, przygotowywał załogę i statek na napaść piratów i toczył nierówne boje z afrykańskimi urzędnikami.

Książka pozwala czytelnikom wypłynąć na nieznane dotąd wody – odkryć wrażliwość marynarza, kształtowaną z jednej strony przez pasję do podróży i pracy, a z drugiej tęsknotę za rodziną, bliskimi oraz czymś, co na lądzie nazywane jest rutyną codziennego życia. Samotność, której doświadcza, przebywając przez wiele miesięcy na statku, skłania do dbałości o to, co w życiu najważniejsze: „metacentrum”, czyli punkt równowagi pomiędzy krańcowo różnymi dążeniami człowieka.


 

Tytuł: „Amantes”

Autor: Katarzyna Grzegrzółka

Rodzaj literatury: Thriller
Data premiery: 17.01.2024

Rodzina Domańskich zostaje brutalnie zamordowana we własnym domu. Nie ma żadnych świadków zdarzenia, jest za to mnóstwo krwi i tajemnicze znaki na ścianach mieszkania. Śledztwem zajmuje się komisarz Jan Bury wraz ze swoją ekipą, do której przynależy Franek Staniszewski. Młody, bo taki jest jego pseudonim, dopiero wraca do pracy po podróży poślubnej i nie spodziewa się nadchodzącej katastrofy.

Pewnego dnia przychodzi do domu i nie zastaje w nim swojej żony. Czuje niepokój, a jego obawy się sprawdzają, gdy niespodziewanie otrzymuje wiadomość z nieznanego numeru. Okazuje się, że Agnieszka została porwana, a jedyną szansą na jej odzyskanie jest relacjonowanie postępów w śledztwie dotyczącym rodziny Domańskich.

Przerażony mężczyzna postanawia grać na zwłokę, jednak pojawiają się kolejne ofiary, a porywacz zaczyna tracić cierpliwość. Ulice miasta spływają krwią i nikt nie może czuć się bezpiecznie…


 

Tytuł: „Oddana innemu”

Autorzy: Sylvia Bloch

Rodzaj literatury: Literatura kobieca Data premiery: 19.01.2024

Jedna chwila może człowieka zniszczyć… lub uratować.

Mieszkająca w Toronto Nea wiedzie szczęśliwe i poukładane życie. W pracy radzi sobie doskonale, a rodzice i przyjaciółka Roxanne wspierają ją na każdym kroku. Do tego Harry – jej chłopak – wydaje się ucieleśnieniem marzeń o idealnym mężczyźnie: jest troskliwy, przystojny i inteligentny.

 

Jedna impreza rzuca zupełnie nowe światło na jej życie. Jej spokojny i odpowiedzialny partner okazuje się nie być tym, za kogo Nea go uważała. Na dodatek, żeby uniknąć kłopotów, w które zamieszana jest mafia, Harry godzi się na układ, którego część stanowi… ona.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022