11 listopada 2023

RzeczpostApokaliptyczna Polska. Tom 2 - Rabacja

Polska, 2133 rok. Społeczeństwo jest rozwarstwione. Wyższe klasy bez cienia litości wyzyskują tych, którym się w życiu nie poszczęściło. Kapitalizm w swej najbardziej patologicznej postaci odbiera pracownikom prawo do wynagrodzenia, odpoczynku, a przede wszystkim do człowieczeństwa. Liczy się tylko zysk i zaspokojenie żądz tych na szczycie. Ci zdają się bezkarni.

Nagle opinią publiczną wstrząsają doniesienia o mordach na najbogatszych i najbardziej wpływowych Polakach. Sprawca nie ukrywa się, ale wręcz prowokuje organy ścigania i obnaża ich nieudolność, emitując w telewizji relacje na żywo z dokonywanych zbrodni. Ich okrucieństwo przechodzi wszelkie wyobrażenia. Kim jest wzorujący się na przywódcy rabacji galicyjskiej osobnik nazywający samego siebie Jakubem Szelą? Kto mu pomaga? Czy może liczyć na poparcie
stłamszonego szarego ludu?

Działania komendanta Dzikiewicza zdają się nie przynosić efektu. Kaci okazują się nieskuteczni. Trup ściele się gęsto, a zbuntowane masy uderzają na swych opraców-pracodawców. Czy to początek rabacji? Czy uda się okiełznać zbuntowane społeczeństwo i przywrócić w Polsce ład?

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022