25 sierpnia 2023

Rzymskie wakacje z Magdaleną Wolińską-Riedi. Takiej książki o Rzymie jeszcze nie było!

Rzym. Città Eterna.

Jedyne takie miasto na świecie.

Przeniknięte ogromem bogactwa, którego nie da się objąć ani opisać.

To esencja historii, sztuki, nauki i kultury, od starożytności aż po czasy współczesne.

Idealnie zgrana kompozycja.

 

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Odwiedzając Wieczne Miasto, stajemy się – choćby na chwilę – częścią jego ponadczasowej historii. Labirynt wąskich, brukowanych uliczek skąpanych w złotym blasku włoskiego słońca. Zaskakujące zakątki, skryte fontanny, małe sklepiki z antykami, kafeterie i piekarnie z długoletnią tradycją, zapierające dech w piersiach zabytki – Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie czy bazylika Świętego Piotra – przyciągają turystów z całego świata. Każdy pragnie choć przez chwilę zasmakować w la dolce vita, bo stolica Italii to więcej niż miasto, to zbiór doświadczeń, historii i smaków.

Już 27 września 2023 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki trylogii watykańskiej z bestsellerową Kobietą w Watykanie. Tym razem znana i ceniona autorka zabiera nas na niezwykły spacer po swoim Rzymie – mieście, w którym mieszka od dwudziestu lat. Zapraszam do zapoznania się z materiałami prasowymi do książki Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta.

 

Osobisty przewodnik po sercu Wiecznego Miasta

 

Mówi się, że każdy ma swój Rzym – ten zachowany w pamięci lub ten, który wyobrażamy sobie w oczekiwaniu na pierwszą wyprawę. Rzym Magdaleny Wolińskiej-Riedi jest niezwykły, niesztampowy i nieoczywisty. Prowadzi nas w miejsca, o których nie przeczytamy w żadnym przewodniku. Dzięki niej odkryjemy swoje Wieczne Miasto!

Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta to książka pełna anegdot i osobistych wspomnień. Magdalena Wolińska-Riedi odkrywa przed nami malownicze kamienice, klimatyczne zaułki w samym sercu Wiecznego Miasta, ale z dala od turystycznego zgiełku.

 

Odwiedzimy z nią miejsca, do których zaglądają głównie miejscowi: bar, gdzie aromat mocnego espresso wczesnym rankiem budzi mieszkańców via Giulia, oraz cukiernię Roberto i Cinzi przy via della Croce słynącą z wybornego tiramisu. Poznamy Mariellę organizującą pokazy mody na Schodach Hiszpańskich i Rino, nazywanego Królem Paparazzich, który jako pierwszy fotograf w latach pięćdziesiątych zaczął robić zdjęcia przyjeżdzającym do Rzymu gwiazdom Hollywood, dając początek całej profesji. Poczujemy niepowtarzalny zapach pizzy na Campo de’ Fiori i odpoczniemy ukojeni szumem zjawiskowej Fontanny Żółwi.

Piękne wydanie, które zawiera niepublikowane zdjęcia i trasy w formie mapek. Idealny prezent dla miłośnika kultury włoskiej, ale i praktyczny przewodnik po mniej oczywistych miejscach, który możesz zabrać na swoje rzymskie wakacje.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022