24 października 2023

SeeYa zapowiedzi październik 2023 - październik 2024

Lana Harper

Payback’s Witch

Tytuł oryginalny: Payback’s Witch

Tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda

25 października 2023

 

Emmy Harlow jest czarownicą, ale niezbyt potężną – po części dlatego, że od lat nie była w rodzinnym magicznym miasteczku Thistle Grove. Jej dobrowolne wygnanie ma wiele wspólnego ze skomplikowaną historią rodzinną oraz chęcią kroczenia własną ścieżką. Tylko w tyciusim stopniu wiąże się z Garethem Blackmoore’em, spadkobiercą najpotężniejszej magicznej rodziny w mieście, a także przypadkowym łamaczu serc i niszczycielu snów.

 

Kiedy zbliża się magiczny turniej, w którym jej rodzina służy jako arbitrzy, okazuje się, że tradycja (lub naprawdę imponujące poczucie winy spowodowane przez rodziców) jest wystarczająco silna, by sprowadzić Emmy z powrotem. Dziewczyna jest zdeterminowana, aby wypełnić rodzinny obowiązek, spędzić trochę czasu z najlepszą przyjaciółką, Linden Thorn, a następnie wrócić do swojego prawdziwego życia w Chicago.

 

Podczas swojej pierwszej nocy w domu Emmy spotyka Talię Avramov – wszechstronną adeptkę mrocznych sztuk magicznych – która jest świeżo po ciężkim rozstaniu… z Garethem Blackmoore’em. Talia dała się oczarować tylko po to, by odkryć, że Gareth spotyka się również z Linden – bez wiedzy żadnej z nich. A teraz obie pragną zemsty. Pozostaje tylko jedno pytanie: czy Emmy w to wchodzi?

 

Dziewczynę jednak najbardziej niepokoi co innego: dlaczego nie może przestać myśleć o przerażająco kompetentnej, porażająco pięknej, niegodziwie czarującej Talii Avramov?


A.M. Juna

Mallaroy. Tom III

styczeń 2024

 

Szkoła imienia Flanagana Mallaroya straciła swoją beztroską atmosferę. Erin Lanford desperacko próbuje odkryć, dlaczego coraz więcej uczniów znika w niewyjaśnionych okolicznościach, jednocześnie wciąż ukrywając własne człowieczeństwo i udając, że nie czuje absolutnie nic do pewnego perfidnego Wampira. Daleko za murami placówki, zmiennokształtnej Alei Lanford zaczyna brakować sił na szukanie prawdy wśród politycznych kłamstw. Kiedy kilka miesięcy wcześniej nastoletnie bliźniaczki zamieniły się miejscami, miało to być tylko na chwilę. Teraz znajdują się po przeciwnych stronach przerażającego konfliktu. Nim rok szkolny dobiegnie końca, złamane zostaną obietnice, serca i kości.

 


Joan He

Uderz w struny

Tytuł oryginalny: Strike the Zither

Tłumaczenie: Agnieszka Szmatoła

marzec 2024

Strike the Zither to gratka dla miłośników powieści z azjatyckimi motywami –  to retelling Opowieści o trzech królestwach, klasyki chińskiej literatury. Pani Qilin, nazywana Zephyr, służy jako strateżka lokalnej arystokratce, Xin Ren. Czasy są niespokojne: po śmierci poprzedniej cesarzowej na tronie Cesarstwa została osadzona Xin Bao, marionetkowa władczyni, za którą w rzeczywistości krwawo rządzi jej okrutna premierka. Zephyr będzie musiała nawiązać niepewne sojusze, być może nawet z bogami.

 


Becky Albertalli

Imogen, oczywiście

Tytuł oryginalny: Imogen, Obviously

Tłumaczenie: Joanna Kaniewska

kwiecień 2024

Becky Albertalli, autorka bestsellerów New York Timesa, z humorem i wnikliwością bada niuanse seksualności, tożsamości i przyjaźni.

 

Imogen Scott może być beznadziejnie heteroseksualna, ale ma tytuł Największej Sojuszniczki Świata.

Nigdy nie opuściła spotkania Pride Alliance. Wie więcej o queerowym dyskursie medialnym niż jej bardzo queerowa młodsza siostra. Ma nawet dwie queerowe przyjaciółki. Jest Gretchen, koleżanka
z liceum, która pomaga utrzymać uprzedzenia Imogen w ryzach. No i jest jeszcze Lili - świeżo upieczona i świetnie prosperująca z nową grupą queerowych przyjaciół z college'u.

Imogen jest zachwycona Lili. Każdy sojusznik byłby. A teraz, gdy w końcu odwiedza Lili w kampusie, przynosi swoją sojuszniczą grę A. Imogen jest gotowa na każde wsparcie, jakiego potrzebuje Lili.

 

Nawet jeśli oznacza to naginanie prawdy, tylko trochę.

Jak wtedy, gdy Lili upuszcza małą queerową bombę: powiedziała wszystkim swoim przyjaciołom ze studiów, że Imogen i Lili umawiały się na randki. Żadna z nich nie wie, że Imogen jest szaloną heteroseksualistką - nawet najlepsza przyjaciółka Lili, Tessa.

 

Oczywiście, im więcej czasu Imogen spędza z chaotyczną, piegowatą Tessą, tym bardziej zaczyna się zastanawiać, czy jej prawda była kiedykolwiek prosta…

 


Mazey Eddings

Tilly w technikolorze

Tytuł oryginalny: Tilly in Technicolor

Tłumaczenie: brak informacji

maj 2024

Tilly in Technicolor to błyskotliwy debiut YA Mazey Eddings o dwójce dywergentnych nastolatków, którzy nawiązują więź w ciągu jednego lata.

 

Tilly Twomley desperacko pragnie zmian. Przebrnięcie przez szkołę średnią z wadliwym funkcjonowaniem sprawiło, że jest wypalona i gotowa zacząć od nowa. Praca w charakterze stażystki
w start-upie swojej idealnej starszej siostry nie jest dokładnie tym, jak Tilly chce spędzić lato, ale wymagana podróż po Europie obiecuje bardzo potrzebną zmianę scenerii. Problem w tym, że Tilly nie ma pojęcia, czego chce.

 

Oliver Clark dokładnie wie, czego chce. Jego autyzm często utrudniał mu nawiązywanie relacji z innymi, ale jego zamiłowanie do teorii kolorów i projektowania pozwala mu czuć się głęboko związanym
z otaczającym go światem. Ponadto ma wszystko, czego potrzebuje: najlepszego przyjaciela, który go rozumie, miejsce w prestiżowym programie projektowania i letni staż, aby zbudować swoje CV. Wszystko idzie zgodnie z planem. Oczywiście do czasu. Cierpi z powodu najbardziej katastrofalnego lotu międzynarodowego w swoim życiu, a wszystkie zawirowania wynikają z żywej i irytującej Tilly. Oliver jest zmuszony spędzić lato z dziewczyną, która jest jego totalnym przeciwieństwem. Dodatkowo – czuje do niej rzeczy, których nie potrafi nazwać - i zaczyna się zastanawiać, czy może jednak jego życie nie było pełne, że nie miał wszystkiego…

 

W miarę jak rozwija się neuroróżnorodna więź pomiędzy Tilly i Oliverem, bohaterowie dowiadują się,  że nie wszystko w życiu da się zaplanować i nie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć. Czy to jest aż takie złe? Muszą też zmierzyć się z faktem, że ich katastrofalnie cudowne lato dobiega końca…

 


Lana Harper

From Bad to Cursed

Tytuł oryginalny: From Bad to Cursed

Tłumaczenie: brak informacji

październik 2024

Przeciwieństwa się przyciągają w tej nikczemnie uroczej komedii romantycznej autorstwa Lany Harper, autorki Payback's a Witch.

Dzikie dziecko Isidora Avramov jest poszukiwaczką wrażeń, adeptką przywoływania demonów
i – pomimo całego seksownego klimatu złej czarodziejki – także miłośniczką przytulnych zwierząt. Kiedy nie projektuje kostiumów i nowych fabuł dla nawiedzonego domu Arcane Emporium, Issa pielęgnuje sekretne, sprzeczne marzenie o porzuceniu rodzinnego biznesu czarownic i byciu niezależną projektantką mody.

Ale kiedy ktoś zaczyna sabotować uroczystości prowadzące do tegorocznego festiwalu Beltane
za pomocą mrocznej, niebezpiecznej magii, członek rywalizującej rodziny Thorn zostaje poważnie ranny – rzucając natychmiastowe podejrzenia na Avramovów. Aby oczyścić imię Avramova i stanąć w obronie swojej rodziny, gdy najbardziej jej potrzebują, Issa zgadza się służyć jako współprowadząca śledztwo, pomagając nikomu innemu jak Rowanowi Thornowi dotrzeć do sedna sprawy.

Rowan jest definicją praworządnego dobra, tak tragicznie szlachetnego i zgodnego z zasadami, że Issę bolą zęby. Zgodnie ze skomplikowaną historią ich rodzin, on i Issa od lat są arcywrogami i szczerze się nienawidzą. Ale gdy ten nieprawdopodobny duet podąża za zawiłym tropem wskazówek prowadzących do oszałamiającego wniosku, Issa i Rowan odkrywają, jak mało tak naprawdę się znają... i natykają się na szalone przyciąganie, które z dnia na dzień coraz trudniej zignorować.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022