09 kwietnia 2024

SERCE ZE SZKŁA. MUSICAL ZEN z Marią i Janem Peszek

Drugą premierą kwietnia będzie spektakl biograficzny „Serce ze szkła. Musical zen” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego na motywach „Królowej Śniegu” Hansa Christiana Andersena i książki „Naku*wiam zen” Marii Peszek (Wydawnictwo Marginesy). Muzyczne widowisko Tomaszewskiego jest pierwszą koprodukcją  STUDIO i Teatru im. Juliusza Słowackiego w KrakowieWarszawska premiera: 19 kwietnia 2024, a krakowska: 21 września 2024. 

„Serce ze szkła. Musical zen” z librettem Klaudii Hartung-Wójciak i Marii Peszek to nieobliczalna, rozwiązła i czuła medytacja ciała, miłości, Polski kiedyś i dziś, świętych, puszczania bąków, beznadziei, pustki i śmierci w muzycznej kompozycji Andrzeja Smolika i Marii Peszek. To wyprawa Jana i Marii Peszków, a także zespołów STUDIO i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie przez mroźne noce „zimy stulecia”, odległe bagniska, puste kościoły, ekstazy, kryzysy życiowe i twórcze, mrok zamku Zbójniczki i osiedla Teofilów oraz przez inne niegodziwe miejsca ze scenografią i kostiumami Aleksandry Wasilkowskiej i choreografią Barbary Olech oraz samego reżysera.

To nie pierwszy raz, kiedy Jana Peszka i Marię Peszek będzie można zobaczyć na deskach STUDIO. Aktor gra w spektaklu repertuarowym STUDIO „Powrót Tamary” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, którego premiera odbyła się w sierpniu 2020. Natomiast Marię Peszek warszawska widownia mogła poznać na początku kariery teatralnej na przełomie lat 90. i dwutysięcznych, kiedy na scenie STUDIO kreowała role w spektaklach Grzegorzewskiego, Cieplaka czy Brzozy. Udział w przygotowywanym musicalu to jej powrót na scenę teatralną po wielu latach. W warszawskiej premierze zobaczymy: Dominikę Biernat, Tomasza Nosinskiego, Monikę Obarę, Marcina Pempusia, Sonię Roszczuk, Mateusza Smolińskiego, Monikę Świtaj, Martę Ziębę i Ewelinę Żak. Aktorom towarzyszyć będą tancerze Darek Kowalewski i Marcel Zawadzki oraz zespół instrumentalny w składzie: Jan Kita, Piotr Wróbel, Jakub Szydło

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022