25 lutego 2025

Seria z Żurawiem – nowe okładki, jeszcze więcej dobrej literatury

Przez ostatnie lata w Serii z Żurawiem opublikowaliśmy - pisze w komunikacie Wydawnictwo Bo.wiem - takie bestsellery, jak Dziewczyna z konbini, Kwiat wiśni i czerwona fasola czy To nie ja. W ciągu niemal dekady seria systematycznie powiększała się o kolejne tytuły, zdobywając uznanie miłośników wartościowej literatury, a jej charakter stopniowo ewoluował. Po wielu doskonałych pozycjach  nadszedł czas na zamianę oprawy graficznej serii.

Nowy wygląd podkreśla wyjątkowy charakter publikacji, odzwierciedla ich współczesny, świeży wymiar. Ta zmiana to nie tylko ukłon w stronę wiernych Czytelniczek i Czytelników, ale również otwarcie się na kolejnych fanów dobrej prozy, którzy dopiero odkryją tę wyjątkową kolekcję.

Za nowe projekty okładek odpowiada utalentowana ilustratorka i animatorka Klara Szymczyk. Wierzymy, że jej wizja zachwyci Was równie mocno, jak nas – zarówno tych, którzy towarzyszą Serii z Żurawiem od lat, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają z nią swoją czytelniczą przygodę.

Na wiosnę, w nowym layoucie, przygotowaliśmy trzy powieści, które łączą uniwersalne pytania o tożsamość, wolność i siłę ludzkiego ducha.


Pierwsza, Własnymi ciałami mierzymy tę ziemię Tsering Yangzom Lamy (premiera 10 marca 2025), to tybetańska saga o wygnaniu, która rozgrywa się na przestrzeni półwiecza. Opowiada o tożsamości, duchowości i sile tradycji, która przetrwała mimo przeciwności losu.


Kolejna propozycja, Jedyna córka Guadalupe Nettel (premiera 7 kwietnia 2025), to subtelna i poruszająca powieść o macierzyństwie, przyjaźni, granicach wolności i roli kobiety w dzisiejszym świecie. Trzy bohaterki – Laura, Alina i Doris – konfrontują się z osobistymi pragnieniami, niełatwymi emocjami i oczekiwaniami społecznymi. Książka znalazła się na krótkiej liście Międzynarodowej Nagrody Bookera 2023.


Na koniec – Coast Road Alana Murrina (premiera 5 maja 2025) przenosi nas do Irlandii lat 90., gdzie rozwód wciąż jest nielegalny, a kobiety walczą o prawo do decydowania o swoim życiu. Colette, poetka, i Izzy, gospodyni domowa, to dwie bohaterki uwięzione w nieudanych małżeństwach, które łączy pragnienie wolności. Jest to opowieść o cenie, jaką płaci się za niezależność, i o tym, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, by odzyskać kontrolę nad własnym życiem.

 

Tej wiosny wyrusz w literacką podróż z Serią z Żurawiem!

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022