Wszystkie sekrety pewnego zdjęcia z getta warszawskiego
 

 

   
 
Kim jest chłopiec z podniesionymi rączkami?
Jaki sekret skrywają kobieta po lewej i towarzysząca jej dziewczynka?
Co spotkało dźwigającego worek chłopca, wypędzanego z kryjówki?
Jakim człowiekiem jest żołnierz, mierzący z broni do dzieci z obojętną miną?
Czego jeszcze możemy się dowiedzieć ze zdjęcia, które likwidator getta Jürgen Stroop w swoim raporcie podpisał „Siłą wyciągnięci z bunkrów”? Tomasz Zyśko w poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania zabiera nas nie tylko do getta warszawskiego w ostatnich dniach istnienia, ale też do przedwojennej Warszawy, sielskiego Kraju Sudeckiego i przedwojennej Palestyny."
 
Właśnie to zdjęcie zapadło mi w pamięć. Często je oglądałem, tak często, że strona, na której się znajdowało, miała zagięty róg. Podpis głosił, że to powstanie w getcie warszawskim. Sprawdziłem też hasło „powstanie w getcie warszawskim”, lecz nic ciekawego tam nie znalazłem – ot, parę faktów historycznych. Ale one mnie nie interesowały – interesował mnie chłopiec z podniesionymi rękami."

Siłą wyciągnięci z bunkrów

01 kwietnia 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022