Julia Brystygier, Zofia Gomułkowa, Nina Andrycz, Zofia Nałkowska... W książce „Żony i kochanki władzy”, której drugie wydanie ukaże się 13 kwietnia nakładem
Wydawnictwa Harde, Sławomir Koper kreśli sylwetki towarzyszek władzy i towarzyszek u władzy, a także artystek i pisarek, które władza uwiodła.

„PRL. Żony i kochanki władzy” to opowieść – oparta na dokumentach, prasowych doniesieniach, wspomnieniach i plotkach - o codziennym i rodzinnym życiu tych, którzy mieli najwięcej do powiedzenia w czasach PRLu. Portrety kobiet, które stały u władzy, trwały u boku komunistycznej władzy albo czerpały profity ze swej urody czy talentu.

Wśród portretowanych jest Julia Brystygier zwana Krwawą Luną, znana ze swojego okrucieństwa funkcjonariuszka UB, potem żarliwa katoliczka, a także piękna Nina Andrycz, aktorka i żona Józefa Cyrankiewicza. Są żony i kochanki Bolesława Bieruta, który wiódł bogate życie erotyczne. Są kobiety darzone uczuciem przez Mieczysława F. Rakowskiego. Jest Zofia Gomułkowa – jej żydowskie pochodzenie było skrzętnie ukrywane w czasach antysemickich awantur. Pojawiają się też flirtujące z polityką Maria Dąbrowska, Zofia Nałkowska i Anna Iwaszkiewicz. Dlaczego Zofia Gomułkowa nie lubiła Kaliny Jędrusik? Co Nina Andrycz dostała w prezencie od Stalina? Czy Stasia Gierek latała do Paryża, by układać sobie włosy?

Sławomir Koper – najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i ponad siedemdziesięciu książek (w sumie ponad milion sprzedanych egzemplarzy!). Jego książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów. Ekspert radiowy i telewizyjny, autor scenariuszy seriali dokumentalnych (Polscy szpiedzy), konsultant historyczny (musical Piloci). Za popularyzację historii w społeczeństwie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej.


Książka „PRL. Żony i kochanki władzy” dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na  www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www.harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Sławomir Koper - PRL. Żony i kochanki władzy - Stanisława Gierek, Nina Andrycz, Zofia Nałkowska i wiele innych

08 kwietnia 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022