Jak oni się kochali? Sławomir Koper zagląda w serca i do sypialni najgorętszych par powojennej Polski. 11 maja nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się książka „Słynne pary PRLu”.

Sen o Hollywoodzie, czyli wolna miłość Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata. Konne wycieczki zakochanych Maryli Rodowicz i Daniela Olbrychskiego. Gdzie Halina Mikołajska poderwała swojego trzeciego męża Mariana Brandysa? Mężczyzna, któremu muzyka huczała w głowie i piękna Szalona Dziewczyna z długim
warkoczem, czyli małżeństwo Krzyśka i Zośki Komedów. Gustaw Holoubek i Magdalena Zawadzka - jak się poznali? Czy premier Jaroszewicz był aż takim playboyem jakby się wydawało?

Niebieskie ptaki i niepokorne dusze. Ich miłości, romanse, zdrady, rozstania i powroty. Sławomir Koper opowiada o słynnych parach PRLu, ale też o czasach, które przeminęły, opierając się na dokumentach, wzmiankach prasowych, anegdotach. Przywołuje fakty, nie stroni od plotek. Sławomir Koper – najpopularniejszy pisarz historyczny w Polsce. Autor setek artykułów i ponad siedemdziesięciu książek (w sumie ponad milion sprzedanych egzemplarzy!). Jego książki wielokrotnie trafiały na listy bestsellerów. Ekspert radiowy i telewizyjny, autor scenariuszy seriali dokumentalnych (Polscy szpiedzy), konsultant historyczny (musical Piloci). Za popularyzację historii w społeczeństwie otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi i medal Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Książka „Słynne pary PRLu” dostępna będzie w najlepszych sieciach księgarskich i księgarniach stacjonarnych oraz internetowych, w tym na  www.wiemiwybieram.pl/harde, jak też w wersji e-book m.in. na woblink.pl, legimi.pl, publio.pl, ebookpoint.pl. Zapraszamy na stronę wydawnictwa www. harde.se.pl oraz na Facebook.com i Instagram - @hardewydawnictwo.

Słynne pary PRLu - historie Zofii i Krzysztofa Komedów, Kaliny Jędrusik i Stanisława Dygata, Alicji i Piotra Jaroszewiczów, Haliny Mikołajskiej i Mariana Brandysa, Maryli Rodowicz i Daniela Olbrychskiego...

12 maja 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022