28 października 2022

STUDIO teatrgaleria: "Wyspa Jadłonomia" w reż. Macieja Podstawnego, inspirowana książkami Marty Dymek już 18 listopada 2022

STUDIO teatrgaleria: to jest dopiero początek. „Wyspa Jadłonomia” w reż. Macieja Podstawnego, inspirowana książkami Marty Dymek już 18 listopada 2022

Czy książkę kulinarną z przepisami wegańskimi „Jadłonomia” Marty Dymek można zaadoptować na spektakl teatralny? Okazuje się, że tak. Kulinarno-podróżniczo-kryminalno-rewolucyjne przedstawienie dla dzieci i młodzieży „Wyspa Jadłonomia” w reż. Macieja Podstawnego będzie miało premierę 18 listopada 2022 o godz. 19:00 (piątek) na Scenie Malarnia, twórcy zapraszają również dorosłych. „Wyspa Jadłonomia” to kolejne przedstawienie realizowane przez Macieja Podstawnego i Dorotę Kowalkowską z myślą o wzmacnianiu dziecięcej i nastoletniej sprawczości oraz potrzebie międzypokoleniowej edukacji przez teatr. Tym razem duet twórców zaprosił do współpracy nad scenariuszem dramatopisarza Jana Czaplińskiego. Sceniczny świat wyspy zaprojektowała Kaja Migdałek wzbogacony przez videoinstalacje Przemysława Tokarskiego. Na Wyspie Jadłonomia spotkamy postaci grane przez: Daniela Dobosza, Tomasza Kosinskiego, Maję Pankiewicz, Marcina Pempusia i Ewelinę Żak.

Działu Edukacji i Fundacją Jadłonomia zaprasza na cykl wydarzeń edukacyjnych  towarzyszących „wegańskiemu” spektaklowi. Szczegóły wydarzeń edukacyjnych: www.teatrstudio.pl.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022