We wrześniu (10.09) obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Temat jest trudny, dlatego tak ważne jest przekazywanie dalej wiadomości - nie bójmy się prosić o pomoc!
Takie przesłanie niosą poniższe tytuły, które ukazały się nakładem wydawnictwa Novae Res.
"Uwalnianie" Igi Kowalskiej opowiada historię młodej kobiety zmagającej się z zaburzeniami odżywiania. To przejmująca opowieść o dorastaniu do prawdy o sobie i odwadze, dzięki której można stworzyć swój świat na nowo.
Odkryj przejmującą historię o zaburzeniach odżywiania, dorastaniu, odkrywaniu prawdy o sobie i niezwykłej odwadze. Przed Tobą bezkompromisowa i szczera do bólu powieść o kobiecej sile – Uwalnianie. Autorką książki jest Iga Kowalska.
Główna bohaterka, Nina, wkracza w dorosłość, kończy studia, więc według schematu, powinna zacząć układać sobie życie... Tymczasem za jej najważniejsze życiowe wybory odpowiada choroba, z której przejawami – uzależnieniem od niejedzenia – mierzy się od dzieciństwa. Zaburzenia odżywiania stają się
tak integralną częścią dziewczyny, że trudno określić, gdzie tak naprawdę zaczyna się i kończy sama Nina. A przecież ona chce tylko być. To takie proste! Jednak z każdym dniem to „tylko” zamienia się w „aż”, a Nina coraz częściej myśli o tym, by nie musieć żyć choć przez chwilę...
Jak odnaleźć siebie w cieniu przytłaczającej rzeczywistości? Poznaj historię Niny i przekonaj się, siła jest kobietą!
Przestać przepraszać codziennie siebie i innych. Że rozpadłam się, nie wiedząc o tym. Że tego się nie wybiera. Że żyję ze skutkiem ubocznym zaburzonej chemii w mózgu i zbyt wnikliwej obserwacji wszystkiego. Że uczę się prosić o pomoc. A nigdy nie przychodzi mi to łatwo. Że to JEST walka o życie. Codziennie, codziennie, od nowa. Przestać obwiniać się za pragnienie. By żyć tak, jak chcę ja, tak po prostu.
Uwalnianie już przedpremierowo zdobyło uznanie wśród doświadczonych twórców i twórczyń. Przyłączamy się do poleceń i zachęcamy do zapoznania się z niezwykłą i ważną powieścią od Igi Kowalskiej.
To jest książka o głodzie. Głodzie jako narzędziu kontroli własnego ciała i życia. Oraz głodzie świata, w którym kobiety nie są nadmiarowe, zbyt intensywne i niewystarczające. Głodzie świata, w którym nie żyjemy w kleszczach nieustającego autosabotażu Karolina Domagalska autorka książki „Nie przeproszę, że urodziłam. Historie rodzin z in vitro” Iga Kowalska, jako debiutantka, w świat powieści wchodzi pewnym krokiem. A wraz z nią my – od pierwszych stron – wchodzimy w życie głównej bohaterki Niny, której wiele cech każda z nas nosi w sobie. Nina staje się nam bliska jak siostra, przez co intensywnie czujemy jej
strach, lęk, ale i wolę życia. To nie tylko powieść o walce z zaburzeniami odżywiania, ale też o walce... o samą siebie Magdalena Bury, dziennikarka doceniana w konkursie Dziennikarz Medyczny Roku
O Autorce:
Iga Kowalska – bioetyczka, feministka, promotorka książek. Lubi być w drodze, uczyć się, poznawać. Podróże wewnętrzne ceni równie mocno, co międzykontynentalne. Pisze blog www.oemocjachipodrozach.blogspot.com. Więcej o autorce: www.igakowalska.com.
"Odrzucić wstyd" Emilii Witowskiej porusza temat depresji. Ta krótka książka pomaga w zrozumieniu, czym tak naprawdę jest depresja i jak wspierać tych, którzy się z nią zmagają. Przedstawiona przez autorkę poruszająca historia jest przecież jednym z wielu dramatów, które rozgrywają się na naszych oczach, a które często bagatelizujemy.
Odpowiedzi może być tyle, ilu ludzi na świecie. Wyobrażasz sobie, jak to jest wstydzić się swojej choroby? Poznaj książkę Odrzucić wstyd Emilii Witowskiej, w której autorka przedstawia własne spojrzenie na depresję, wzbogacone o jej osobiste przeżycia.
Na depresję cierpi już 350 milionów ludzi, a WHO prognozuje, że za kilka lat będzie ona najczęściej występującą chorobą na świecie. Może dotknąć każdego, niezależnie od płci, wieku czy materialnego statusu. Dlaczego więc tak wiele osób ją lekceważy?
Może słyszałeś, że depresja to przesada. Że to chwilowy zły nastrój i na pewno wszystko będzie dobrze. Przecież, mając depresję, nie można się uśmiechać. Czy aby na pewno?
Przed Tobą świadectwo osoby, która sama podejmuje codzienną walkę z chorobą.
Autorka uświadamia, że depresja wcale nie jest tak oczywista. Jeśli czujesz, że to coś właśnie dla Ciebie, nie bój się sięgnąć po ten tytuł. To przydatna lektura również dla tych, którzy w swoim otoczeniu mają osoby zmagające się z depresją, może nawet o tym nie wiedząc.
Zapewne moje słowa przeczytają też ludzie, którzy nie mieli styczności z depresją. Chciałabym, aby byli świadomi tego, że osobie ze zdiagnozowaną depresją nigdy nie powinno się mówić, że jest tchórzem. Kiedy choroba osiąga swój punkt kulminacyjny, to nie ma to nic wspólnego z lenistwem, wtedy sprawdza się ludzka odwaga, wola do życia.
Pozwolisz sobie Odrzucić wstyd?
Spróbuj z poradnikiem Emilii Witowskiej!
Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.
Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!
Artur Kawa 2011-2022