31 grudnia 2022

Szczęśliwego Nowego 2023 Roku!

Kochani! To był dziwny rok. Na początku wydawało się, że wreszcie będzie można odetchnąć od ograniczeń covidowych i wrócić do relatywnie normalnego funkcjonowania w obszarach kultury, nauki czy społecznego współżycia. Potem zrobiło się strasznie, kiedy Putin postanowił zaatakować Ukrainę. Ale w sferze czysto ludzkiej, stanęliśmy na wysokości zadania, oddolnie organizując grupy i całe kampanie pomocowe dla uchodźców wojennych. Trochę przykro jednak, kiedy zapomnieliśmy przy tym o kryzysie humanitarnym, który wytworzył się również na wschodniej granicy, tym razem od strony białoruskiej... I kiedy wydawać by się mogło, że nic gorszego już się nie wydarzy, irracjonalna polityka prowadzona przez nasz rząd spycha nas na margines społeczno-polityczny w odbiorze globalnym. Inflacja szaleje siejąc spustoszenie w naszych domowych budżetach i w zasadzie jedyną gorszą rzeczą, jaka mogłaby się nam przytrafić, to scenariusz z filmu "Nie patrz w górę" z finalnym unicestwieniem cywilizacji współczesnej. Choć może dla dobra planety nie byłoby to takie najgorsze w sumie rozwiązanie,
 
Dziękuję Wam za to, że wiernie trwacie i tworzycie aktywnie nieczytaszową społeczność. Życzę Wam, aby nadchodzący 2023 rok okazał się dla Was łaskawszy, niż ten dziwny, rachityczny wręcz, który właśnie pożegnaliśmy. Bądźcie w dobrym zdrowiu, rozwijajcie się, korzystajcie z bibliotek i czytajcie tyle, na ile pozwoli Wam czas, pieniądze i inne, nie mniej istotne sprawy z Waszego otoczenia.
 
Aaaa! I jeszcze jedno: zrób w przyszłym roku przynajmniej JEDEN DOBRY UCZYNEK. Dowolny. Niech to będzie pomoc komuś słabszemu, wesprzyj jakąś akcję charytatywną, odwiedź schronisko dla zwierząt i wyprowadź jakiegoś stęsknionego zwierzaka na spacer... cokolwiek. Jest nas na facebooku 289 tysięcy! Na instagramie 92 tysiące. To niezłe liczby. To 381 tysięcy dobrych uczynków w przyszłym roku!
 
Szczęśliwego Nowego Roku! 🍾🎉
- wasz Artur!

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022