19 października 2023

Ta książka pokazuje Lecha Wałęsę, jakiego nie znamy!

Panowie, ja się zajmowałem rozwiązywaniem problemów, jakie przynosiło mi życie. Jak dzisiaj myślę o tych sprawach, to oczywiście, że chciałbym wiele rzeczy zrobić lepiej. Natomiast byliśmy na takim etapie, że nie można było postępować inaczej. Musieliśmy to wszystko przeżyć i osobiście tego doświadczyć. Nauka demokracji to jest po prostu zbieranie doświadczeń. One są czasami bolesne.  Lech Wałęsa 

Już 25 października nakładem Wydawnictwa Znak na rynku ukaże się książka Wałęsa ’80, w której znajdą Państwo zapis tej szczerej rozmowy.

 

Były Prezydent opowiada dziennikarzom Onetu o kulisach wydarzeń lat 80. i 90. oraz o swoim życiu prywatnym. Nie unika trudnych tematów. Autorzy rozmawiają o śmierci syna Lecha Wałęsy, o oskarżeniu o współpracę ze Służbami Bezpieczeństwa, o relacjach z najważniejszymi postaciami ze świata polityki i o kulisach władzy. Ujawniają wciąż nieodkryte historie z początków Solidarności, z okresu stanu wojennego i formowania się pierwszego rządu w wolnej i demokratycznej Polsce.

Książka uzupełniona jest o rozmowy z synami Lecha Wałęsy: Bogdanem i Jarosławem, którzy po raz pierwszy opowiadają o tym, jak wyglądało zaangażowanie polityczne ojca z ich perspektywy, o tym, jak wyglądał dom Wałęsów bez ojca, który stanął na czele Solidarności, a następnie kraju.

 

Ojca nie można ulepszyć. Albo się go bierze w całości, albo wcale. – Bogdan Wałęsa

 

Ojciec nigdy nie mówił mi, co mam robić ze swoim życiem. On tylko zawsze powtarzał: „Cokolwiek robisz, rób to dobrze.” – Jarosław Wałęsa


Kamil Dziubka – dziennikarz Onetu. Współautor popularnego podcastu „Stan wyjątkowy”, a także prowadzący program „Onet Opinie”. W przeszłości reporter telewizyjny. Był sprawozdawcą ze szczytów Unii Europejskiej i NATO. Laureat nagrody Grand Press w kategorii „News". Autor książki Kulisy PiS.

Janusz Schwertner – dziennikarz i autor książek. Zdobywca „europejskiego Pulitzera" i trzykrotny laureat nagrody Grand Press. Współautor książek Smoleńsk. 96 wspomnień, Antyterroryści. Polskie elitarne służby specjalne w akcji, Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci oraz Zwierzak. Spowiedź policyjnego przykrywkowca.


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022