09 września 2023

Targi Fantastyki to również strefy tematyczne!

Mamy sobotę, zatem dla wielu dzień grilla oraz aktywności związanych z jedzeniem. W związku z tym UWAGA, UWAGAmamy bardzo ważną informację dla wszystkich mniejszych i większych głodomorów odwiedzających Targi Podajemy Menu... znaczy listę Foodtrucków, które będą dbały o to, byście nie byli głodni i spragnieni. Tradycyjnie Strefa Foodtrucków zlokalizujemy przed głównym wejściem do hal targowych.

Strefę organizuje: Migrand -Food Truck On tour- 


Przygotowana wraz z Joystickiem strefa Automatów ARCADE to prawdziwa podróż w czasie do epoki „salonów gier” oraz nieskrępowanej zabawy czerpanej z grania. W wieloosobowej rozgrywce mogą wziąć udział zarówno duzi jak i mali, a większość dostępnych tytułów to kultowe hity, które łączą wszystkie pokolenia GRACZY.W trakcie imprezy będziecie mogli pograć w:

 NBA JAM

 Star Wars

 Street Fighter 2

 Final Fight

 Centipede

 Asteroids

 Marvel Pinball

i wiele innych znanych klasyków z końcówki minionego wieku. Wszystkie Automaty będą dostępne do przetestowania i grania bez ograniczeń w modelu Free-to-Play podczas trwania wydarzenia.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY!!! 


Podczas targów nie zabraknie również atrakcji dla wszystkich miłośników gier bitewnych, ale zanim o niej opowiemy to tradycyjnie przypominamy o przedsprzedaży (bilety znajdziecie tu), a sprzedaż w tej formie potrwa do 13 września.

A teraz gwóźdź dzisiejszego programu... Otóż wspólnie z Centrum MTG serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu pokazów gier bitewnych. Oprócz samej prezentacji chcemy wprowadzić Was w świat tych gier poprzez rozegranie małych potyczek, ukazujących podstawowe zasady. Jeśli macie swoje figurki do któregoś z prezentowanych systemów i chcielibyście wziąć udział, śmiało dołączcie do nas.

W co będzie można zagrać/popatrzeć/posłuchać/pozachwycać się?

W sobotę:

 Argatoria (Spellcrow)
 Conquest: The Last Argument Of Kings
 Warhammer 40.000
 Warhammer Age Of Sigmar

W niedzielę:

 Argatoria (Spellcrow)
 Star Wars: Shatterpoint
 Warhammer 40.000
 Warhammer Age Of Sigmar

 Gra bitewna fantasy "Argatoria" osadzona jest w fascynującym świecie Umbra Turris. Gracze dowodzą w niej olbrzymimi armiami, wspierającymi się potężnymi czempionami i magami. Na terenach takich jak dzikie stepy, lodowate góry, mroczne, niezbadane knieje oraz duszna, zielona dżungla, toczą się starcia między armiami pradawnych jaszczuroludzi a młodymi ludzkimi plemionami. Czy Strażnicy Wodnych Świątyń zdołają zwyciężyć Władców Słońca? W ich drodze stają fanatyczni barbarzyńcy Dirandis, szaleni Vaendralowie oraz tajemnicze, leśne plemię Gaeldor. Która z potężnych armii zdobędzie dominację, aby stawić czoło okrutnemu imperium Sheol-morg z północy?

 "Conquest: the Last Argument of Kings" to gra wojenna fantasy wyprodukowana przez firmę Para Bellum Wargames. Zasady gry opracowane zostały przez jednego z czołowych projektantów gier, Alessio Cavatore, oraz jego studio Riverhorse. Zasady gry są szybkie i łatwe do opanowania przez nowych graczy, jednocześnie oferując zaawansowaną strategię. Mechanika gry koncentruje się na stosie dowodzenia, gdzie gracze określają kolejność aktywacji swoich oddziałów na początku rundy. W połączeniu z unikalną mechaniką eskalacji, w której lekkie, średnie i ciężkie oddziały pełnią różne role, stworzono realistyczną dynamikę wojenną.

 "Star Wars: Shatterpoint" to pojedynkowa gra figurkowa dla dwóch osób, w której gracze przejmują kontrolę nad kultowymi postaciami z galaktyki Star Wars i ich sojusznikami. Ich zadaniem jest rywalizacja o osiągnięcie celów misji. Gracze budują swoje drużyny, stawiają wyzwania przeciwnikom i prowadzą ekscytujące bitwy, które wpłyną na losy galaktyki. Kluczem do sukcesu jest umiejętne dostosowanie się do zmiennej sytuacji na polu bitwy oraz wykorzystanie Mocy.

 "Warhammer 40,000" to strategiczna gra bitewna o rozległym tle fabularnym, opracowana przez brytyjskie studio Games Workshop. Rozgrywka skierowana jest dla dwóch lub więcej graczy, wykorzystując miniaturowe modele pojazdów, żołnierzy i innych elementów. Fikcyjne uniwersum "Warhammer 40,000" to ponury świat w odległej przyszłości, nękany brutalnymi konfliktami. Kluczowymi postaciami są Kosmiczni Marines - nadludzcy wojownicy, strzegący Imperium ludzkości, które rozciąga się na galaktyczną skalę.

 "Warhammer Age of Sigmar" to miniaturowa gra wojenna produkowana przez Games Workshop. Symuluje ona bitwy między armiami za pomocą miniaturowych figurek. Rozgrywka odbywa się na płaskim terenie, takim jak stół jadalny, stół do gier lub podłoga. Obszar gry często jest ozdobiony modelami i materiałami reprezentującymi budynki oraz teren. Gracze na przemian wykonują ruchy swoimi modelami, przemieszczają się, szarżują, strzelają, walczą i rzucają zaklęcia. Wyniki decydują o rzutach kostką. Poza samą grą, znaczącą część "Age of Sigmar" poświęcono hobby, takim jak kolekcjonowanie, składanie i malowanie figurek.


Otóż, tuż obok naszej głównej Strefy Foodtrucków swoją jurtę z przysmakami postawią bowiem Smaki Historii.

Ze wschodnich stepów wprost przed wasze oblicza, kusząc oczy i nęcąc nosy, osłonięte i bezpieczne w tatarskiej jurcie, czekają was dania przecudne. Pieczone na podróż, na święta smażone, ku uciesze gotowane, unoszą dziś smak orientalnej tradycji.

Czebureki, pierogi smażone w dłonie świetnie się wpasują.

Pieczone bułeczki miękkie i aromatyczne zasmakują.

Listkowce, warstwą cienką jak papier po tysiąc kroć zawijaną.

Każde z nich nadzienia ma przeróżne. Krótko więc tak przedstawiając mięsa się wysforują od kurczaka po indyka, przez wołowinę i jagnię przyprawiane na swą naturę właściwie. Gryka, soczewica, ser słony czy kapusta żołądki wasze pod koreczek sytością wypchają. Zaś jabłka słodkie, ser mleczno biały, mak czy bakalie kolorami i smakiem wasze podniebienia połechtają.Na zagryzkę chrupka i miodowa pahlava, kruchy bajmak czy halva krówka miodowa. Pragnienie także zostanie ugaszone. Podpiwek jałowcowy przeleje przez gardło gorycz chmielu i ziołowość jałowca, okazując moc tylko w smaku. Innym wyborem jest także Syta, tam trzy miodów rodzaje, cytryna szablą cięta i mięta siekana dadzą orzeźwienie.

To zaś w klimacie dawnych stepów czarnomorskich. Przejdźcie więc próg śmiało, tak aby co cudownego wydarzyć się miało.

Oczami omiatajcie kilimy, kałkę, sadaki. W nozdrza zabierzcie zapachów garście, ciepłych pieremiaczy, jeczpoczmaków, beliszy czy kibinów. Za sobą inny świat zostawicie. Tu nasycicie ciało, a pytaniami umysły.

Bo tak jak jadło i napitek dla ciała takowo wiedza i przypowieść dla umysłu.

Kłaniamy się więc uniżenie, tak by zrobić jeszcze lepsze wrażenie. I za rękami naszymi ku chwilowej uciesze zapraszamy. Saalam Alejkum.


 

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022