10 kwietnia 2022

Tegoroczny sierpień zapłonie ogniem! Znamy datę premiery serialu "Rodu smoka"!

Już 21 sierpnia będziemy mogli obejrzeć 10-odcinkową serię prequela „Gry o tron”. Na obecnej w nowej odsłonie platformie - HBO Max "Ród ognia" zaprezentuje wydarzenia, które miały miejsce na 200 lat przed znanymi nam z Gry o tron. 

Akcja „Rodu smoka” będzie toczyć się 200 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w „Grze o Tron”. „House of the Dragon” opowie o Tańcu Smoków – konflikcie wewnątrz dynastii Targaryenów, który wybuchł po śmierci Viserysa. Lord Dowódca Gwardii Królewskiej, ser Criston Cole, sprzeciwił się wówczas woli króla i – zamiast księżniczki Rhaenyry – postanowił koronować księcia Aegona.

Wkrótce królestwo zostało podzielone na dwie części: jedna stanęła po stronie Aegona, druga – Rhaenyry. Jak pisał sam George R. R. Martin, twórca osadzonego w Westeros uniwersum, wojnę tę toczono w cieniach, na schodach, w salach obrad i na zamkowych dziedzińcach. Konflikt pełen był podstępów, morderstw i zdrad, a prowadzony był za pomocą sztyletów, kłamstw i trucizn.

Oczekiwanie na serial – podsycane dodatkowo przeciągającymi się pracami nad powieścią „Wichry zimy”, szóstą częścią „Pieśni Lodu i Ognia” – jest ogromne. Po blisko pół roku od opublikowania teasera zapowiadającego serię fani doczekali się oficjalnej daty premiery produkcji HBO.

 

 

źr. https://lubimyczytac.pl/rod-smoka-z-oficjalna-data-premiery-nowe-zdjecia-z-prequela-gry-o-tron

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022