10 października 2023

Teraz polski dizajn! Premiera już 8 listopada.

Poznaj cenionych na całym świecie polskich projektantów i tych, którzy właśnie ruszają na podbój zagranicznych rynków. Zachwyć się przedmiotami codziennego użytku – zarówno tymi produkowanymi przemysłowo, jak i unikatami z małych manufaktur. 

Dizajn buduje nasz świat. Dizajn ułatwia nam codzienne życie, poprawia jego komfort lub działa zupełnie odwrotnie, frustruje, wpływa negatywnie na nas, na nasze otoczenie i relacje z innymi. Wszystko, co wokół nas, a czego nie stworzyła natura, jest zaprojektowane. A otacza nas niezliczona ilość i różnorodność przedmiotów. Nieustannie je produkujemy, nabywamy, konsumujemy. Nawiązujemy z nimi relacje, nadajemy im znaczenia, przypisujemy wartości. Przedmioty budują naszą tożsamość, ucieleśniają nasze wspomnienia, oczekiwania i ambicje, w naturalny sposób tworzą środowisko, w którym żyjemy. 

(fragment książki)

Dowiedz się:

  • jak to się stało, że jedyny egzemplarz krzesła Pająk projektu Edmunda Homy przez kilkadziesiąt lat stał zapomniany w podtrójmiejskim domu byłego stolarza z fabryki;
  • który król posiadał w swojej kolekcji 35 798 sztuk wyrobów z porcelany, twierdząc, że cierpi na „chorobę porcelanową”;
  • dlaczego Eileen Gray, pierwsza dama dizajnu, umarła w zapomnieniu.

 

Zobacz, co się dzieje, gdy świat nieposkromionej wyobraźni spotyka rzeczywistość.


 

Aleksandra Koperda – animatorka kultury, historyczka sztuki, dziennikarka, kuratorka, autorka książek o dizajnie Odwiedziny. Rozmowy o dizajnie oraz Dizajn miejsc codziennych, od 2016 prowadzi „Hygge Blog”, gdzie opowiada o inspirujących ludziach – projektantach, dizajnerach, artystach, rzemieślnikach – i o wnętrzach, w których żyją.

O dizajnie pisze m.in. dla „Vogue’a” i „Architectural Digest”, mieszka w Krakowie.

Premiera książki teraz polski dizajn Aleksandry Koperdy już 8 listopada.


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022