02 stycznia 2019

W 2019 przeczytam tyle książek...

To nie jest wyzwanie! To czysta przyjemność i nasza, zwyczajna codzienność. Według Biblioteka Narodowa i raportów, które regularnie do 2016 sporządzane były przez Pracownię Badań Czytelnictwa BN, a w roku 2017 badanie prowadził Kantar Public. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wnioski wyciągane są z wyników otrzymanych od próby badawczej złożonej z niespełna 3200 osób. To stanowi (biorąc pod uwagę dane demograficzne GUS) zaledwie 8 promili całej populacji Polski. Ale dobra - weźmy pod uwagę jedynie osoby w wieku powyżej 15 lat (szacunki na koniec 2015, również GUS), to wynik ów możemy zaokrąglić do 1%... Zabawne, prawda? I to ten 1% deklaruje, że: - przeczytało przynajmniej 1 książkę (38% z 3182 zbadanych) - przeczytało więcej niż 7 książek (9% z 3182 zbadanych) - w rodzinach, w których nie czyta się książek 13% osób zdeklarowało, że przeczytało choć jedną - z kolei w rodzinach, w których czytanie jest popularne, aż 82% deklaruje, że co najmniej jedną przeczytało (proporcje niemalże symetrycznie odwrócone) Co możemy zrobić? Pokażmy, że statystki zadają kłam rzeczywistości! Zawstydźmy twórców raportu i przeczytajmy więcej książek, niż mówią o tym słupki! W 2019 przeczytam więcej! Jeśli też tak myślisz, udostępnij wydarzenie i zaproś do niego znajomych. Wrzucajcie tu swoje osiągnięcia po każdej przeczytanej lekturze! Pokażmy im, że się mylą! :)

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022