31 maja 2016

Wakacje w Galerii pod Fikusem!

„Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” – to hasło wystawy wieńczącej kampanię społeczną na rzecz czytelnictwa, którą można oglądać w Galerii Pod Fikusem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim.

"Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka" – pod takim hasłem zorganizowana została wystawa, wieńcząca kampanię społeczną promującą czytelnictwo. Ideą kampanii był pomysł połączenia aspektu intelektualnego z fizyczną przyjemnością czytania (i nie tylko…).

Wystawa została zainicjowana przez Grupę Twórczą Qlub Xsiążkowy i uzyskała wsparcie ze strony znanych osób, których zdjęcia (przy lekturze, w sypialniano–relaksującej konwencji) firmują przedsięwzięcie. Już na starcie, w 2011 roku GTQK wygrała konkurs na najlepszą kampanię społeczną i do dzisiaj jej pomysł cieszy się ogromnym powodzeniem.

Wyjątkową wystawę do końca czerwca zobaczyć można w "Galerii pod Fikusem" w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022