05 kwietnia 2024

"Wellness" - nowa powieść Nathana Hilla, autora bestsellerowych "Niksów"

Wellness Nathana Hilla, autora bestsellerowych Niksów . Powieść w tłumaczeniu Jerzego Kozłowskiego ukaże się 24 kwietnia nakładem wydawnictwa Znak.

Czy miłość od pierwszego wejrzenia może trwać całe życie?

Elisabeth i Jacka przyciąga do siebie niepowstrzymana siła. Spotykają się i natychmiast stają nierozłączni. Po dwudziestu wspólnie spędzonych latach, okazuje się, że ich związek to jedna wielka iluzja. Zamiast namiętności czują nudę i rozczarowanie.

A przecież właśnie kupili swój wymarzony dom, dom na zawsze. 

Nathan Hill, autor fenomenalnie przyjętych „Niksów”,  powraca z powieścią - lustrem, w którym dostrzegamy swoje codzienne lęki, fascynacje i neurozy.  „Wellness” uwodzi, urzeka, trzyma w napięciu aż do zaskakującego finału. 

 


Nathan Hill jest mistrzem!
John Irving

 

Zabawna i poruszająca opowieść o współczesnym małżeństwie. Zdumiewa rozmachem i intymnością.
Brit Benett

 

Niezwykła, jednocześnie zabawna i rozdzierająca serce powieść.  
NPR

 

Ta genialna powieść skłoni cię do refleksji nad tym, co w życiu prawdziwe i o historiach, które opowiadamy sami sobie i sobie nawzajem.
Oprah Winfrey

 


  • Bestseller NYT
  • Książka Roku NPR
  • Książka Roku Amazona

 

# Miłość #trauma #rodzina #poliamoria #placebo #tajemnica #sztuka #tragedia #zdrada #lata90

 


Nathan Hill – autor dwóch bestsellerowych powieści. Pisarz i dziennikarz, porównywany do T. Pynchona, J. Irvinga, D.F. Wallace’a. Jego książki zostały przełożone na ponad dwadzieścia języków. Na pomysł, który stał się zalążkiem historii opisanej w „Wellness”, wpadł 20 lat wcześniej, tuż po przeprowadzce do Nowego Jorku. Mieszka z żoną na Florydzie.

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022