07 października 2022

Wino to zawsze jakaś historia

Wiele osób kocha się w winie, ale niewiele z takim zapałem jak ekipa krakowskiego wine baru Chabry z poligonu. Mają swoje życia, prace, sprawy, ale połączyła ich pasja. Najpierw wspierali innych, potem założyli własne miejsce, zaś podniebienia zdarli na winie – ale nie każdym winie, winie naturalnym.

Żeby inni nie musieli płakać po fatalnie dobranym trunku (i debecie na koncie), nasi winni eksperci - Kuba Janicki, Tomek Kosiński, Magdalena Kubiaczyk i Joanna Plichta napisali książkę-przewodnik po pełnym fascynujących historii, ale też niebezpiecznych ścieżek świecie wina.

Przy okazji można dowiedzieć się z niej:

•             Co o winie mówi nam jego etykieta?

•             Jak dobierać wino do jedzenia?

•             Kto, jak i po co robi wino naturalne?

•             I o co chodzi z winem pomarańczowym?

 

Odpowiedzi na te pytania to tylko przedsmak podróży po świecie wina, wzbogaconej anegdotami z codziennych przeżyć i obserwacji autorów, którzy na punkcie wina mają bzika. No cóż, winna pasja!

Premiera książki "Wino. Przelane na papier" już 26 października.

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022