Już za moment trafi do naszych rąk drugi tom sagi "Wrzeciono Boga" - "Wdowi grosz" (przy okazji - tom trzeci "Jutrznia" jest w redakcji autorskiej).Lata 30. Nad Górny Śląsk nadciąga cień swastyki. Teofil jest rozczarowany rzeczywistością wolnej Polski, ale nawet miłość do żony Klary nie powstrzymuje tego wolnego ducha.


4 kwietnia ukaże się "Guwernantka" Weroniki Wierzchowskiej. CI którzy czytali choćby "Służącą" zapewne przebierają nogami, by zacząć czytać. Akcja powieści zaczyna się w 1880 r., kiedy Aldona Burzyk - kobieta z marzeniami o wielkim świecie, zaczyna pracę jako guwernantka w majątku gdzieś na mazowieckiej prowincji.


I wreszcie 21 kwietnia światło dzienne ujrzą "Hotel Aurora" (wznowienie) i "Grand Hotel Granit", których bohaterką jest niejaka Antonina, która wplątuje się w niebezpieczne romanse, toksyczne sekrety i walczy z własnymi demonami . Można książki czytać razem, można osobno.


5 maja ma się ukazać "1200 gramów szczęścia" Mary Maciejowskiej. Fabuła jest oparta na prawdziwych przeżyciach autorki -  walki o utrzymaniu ciąży, o życie przedwcześnie urodzonego dziecka i swoje, życiu z wcześniakiem, mierzeniu się z traumą. Wreszcie dojściu do równowagi i szczęśliwym macierzyństwie. Autorka półroczne honorarium ze sprzedaży książki przekazuje na rzecz szpitala w Jeleniej Górze, który patronuje książce. Poruszająca, ale pełna nadziei książka, która może okazać się ważna dla wszystkich, którzy mierzą się z takim wyzwaniem.

Wiosenne zapowiedzi od Szarej Godziny

21 marca 2022

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022