09 kwietnia 2024

Wojciech Wójcik "Jęk zamykanych bram" - zapowiedź - 23.04.2024

23 kwietnia oddamy w ręce czytelników kolejny świetny miejski kryminał Wojciecha Wójcika, który za swą wcześniejszą powieść "Trzecia szansa" otrzymał Wyróżnienie Komendanta Szkoły Policji w Pile dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej 2022 roku!

I tym razem pisarz poprowadzi nas ulicami Warszawy, lecz nie będzie to typowa turystyczna wyprawa z przewodnikiem, oj nie:) Wójcik bowiem zabierze nas w trakcie śledztwa prowadzonego w sprawie brutalnego morderstwa do starej kamienicy, w której nieliczni już dawni lokatorzy starają się nie ugiąć przed uciążliwościami serwowanym im przez nowego właściciela (ach jak ładnie uniknęłam określania "czyściciel kamienic"!).  Zagościmy w znanym i popularnym klubie, gdzie późnym wieczorem młode dziewczęta chętnie przysiadają się do stolików eleganckich dżentelmenów. Przeniesiemy się także na chwilę na Mazury by i tam śledzić przeszłość bohaterów. Poznamy tych dobrych i złych, lecz pilnujmy się, by czasem, przez nieuważność ich nie pomylić...

A to wszystko bardzo sprawnie podane, z dobrze dozowanym napięciem i ciekawie wykreowanymi bohaterami. Nic tylko ruszać wraz z nimi w miasta i miasteczka!

Na oddział chirurgii w wyniku pobicia trafia Arek Maj, ochroniarz w modnym warszawskim klubie Trzynastka. Wkrótce inny pacjent znajduje jego ciało z poderżniętym gardłem. Dyżurująca lekarka postanawia powiadomić bliskich ofiary. Okazuje się jednak, że osoba, którą Maj wskazał do kontaktu, dwa lata temu zaginęła.

Właściciel klubu, znany jako Mecenas, zleca wyjaśnienie zagadki zabójstwa byłemu policjantowi Mateuszowi Krysiakowi. Na jaw wychodzą nowe fakty. Czego tak naprawdę boi się Mecenas?

Do bliskich zamordowanego usiłuje dotrzeć też Edyta, kelnerka z Trzynastki. Arek przed śmiercią zostawił jej na przechowanie sporą sumę pieniędzy. Jej poszukiwania przynoszą jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Czego nie mówił jej Arek? I dlaczego musiał umrzeć?

 


Podobał Ci się materiał? Możesz wesprzeć go na Patronite lub BuyCoffee

 

Grupa Twórcza Qlub Xsiążkowy

Grupę tworzyło kilka przypadkowo dobranych, sfrustrowanych indywiduów, które zapragnęły poklasku, pieniędzy i niezasłużonej sławy. I żeby ich zaprosili do telewizora. Ich współpraca przy kampanii od samego początku przebiegała bardzo źle z powodu wielowektorowej, odwzajemnionej nienawiści. Oraz bezinteresownej zawiści.

​Oczywiście GTQX w wyniku wielkiej kłótni na spotkaniu założycielskim przestała istnieć, a jej członkowie spotykają się od tego czasu wyłącznie w sądach.

Social Media

Nagrody i wyróżnienia

 

© Wszelkie prawa zastrzeżone. Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!

Artur Kawa 2011-2022